PORTÁL SPOLEČNÉ ČESKÉ A SLOVENSKÉ EDICE ČASOPISU TVAROVÁNÍ TĚLA – KONDIČNÍ TRÉNINK – SPORTOVNÍ VÝŽIVA – SUPLEMENTACE FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLERSS ikona
top logo 1 februar
E-mailVytisknout
 

Mas-wrestling: II. mistrovství České republiky

|text: KAMIL SZWARC

MAsWrestling 2V neděli dne 18. března 2018 se do TJ Sokol Praha Krč dorazili potahat mas-wrestleři o tituly mistrů republiky.

V soutěži mužů jsme museli sloučit dvě nejlehčí kategorií do 80 kg a do 90 a byli jsme docela zvědaví, jak zabojují 62 kilový zápasník Jiří Ron a 70 kilový mladý jakutský zápasník Algis Skibrian proti těžším soupeřům. No a ukázalo se hlavně při zápasech Algise, že i přesto že zvládá techniku, tak na těžší a silnější zápasníky tentokrát stačit nebude. O titul se potahali ti těžší a silově shodně disponovaní zápasníci. Dominik Sládek v prvním kolo finále sice rychle prohrál, ale další dvě kola nakonec dominoval a zvítězil nad Lukášem Horákem 2 : 1.

MasW do 90 kg web
Dominik Sládek vs. Lukáš Horák.  


Dále nastoupili k zápasům muži z kategorie do 105kg a po prvních zápasech se dalo tipovat výsledek. Zkušený, ale věkem již veterán Daniel Bachan sice vydal ze sebe maximum, ale na mladší soupeře to tentokrát nestačilo a skončil čtvrtý. Bronz získal tréninkový dříč Marek Janiš, který se snažil, ale bohužel si poradil jen s Danielem a to 2 : 0. O titul se podle očekávání potahali Mykhaylo Krasilynets s Miroslavem Králem. První kolo bylo vyrovnané, ale dalo se vyčíst, že navrch bude mít Mykhaylo. Vítězstvím 2 : 0 obhájil titul mistra republiky.

 

Mas W finale do 105 web
Mykhaylo Krasilynets vs. Miroslav Král


Nastupující kategorie nad 105kg měla jen tří zápasníky a na třetím místě se umístil Jan Bachmann, který je věkem již veterán. O prvním místě měl tedy rozhodnout zápas současného vice-presidenta CMWA Filipa Steinera s Karlem Votavou a stalo se nečekané. Favorizovaný Filip svedl sice boj, ale svého dravého soupeře Karla Votavu ničím nepřekvapil. Ten měl překvapivě navrch i silově. První kolo vyhrál Karel a to Filipa nakoplo. Bylo z toho jen vyrovnání a vítězem se v třetím kole stal Karel.

MasW finale nad 105 web
Filip Steiner vs. Karel Votava


Závěr mistrovství patřil zápasníkům, kteří se chtěli potahat o titul absolutního mistra a těma byli Mykhaylo Krasilynets, Miroslav Král a Karel Votava. Zápasy opět bez zaváhání zvládnul Mykhaylo, když si krásně technicky poradil se svými soupeři. V zápase s Miroslavem Králem vše zůstalo při starém. V druhém zápase proti Karlovi Votavovi, kde někteří čekali zajímavý průběh, Mykhaylo učinil rychlé přesuny, na něž Karel nestihal zareagovat a výsledek byl brzy znám a to 2 : 0. Zajímavější byl pro diváky zápas Miroslava Krále s Karlem, kdy oba pojali zápas silově a bylo to kdo z koho. První kolo zvládl Karel, záblesk naděje na vítězství byl po druhém kole větší pro Miroslava, který předvedl rychlý start a rychle vyrovnal, bohužel v rozhodujícím kole to nedokázal zopakovat a v ryze silovém tahání měl navrch Karel a slavil vítězství 2 : 1.

MasW bez rozd web

V absolutním finále triumfoval Mikhaylo Klasilynets (vpravo). 


Absolutním vítězem se stal zaslouženě Mykhaylo Krasilynets, jenž ač je menší vzrůstem oproti všem soupeřům, tak díky své mas-wrestleřské komplexnosti, nelze na jeho tahání nyní nalézt žádnou slabinu a věříme, že letos opět doveze medaili i ze světových závodů.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a hlavně těm, kteří za námi dorazili a věříme, že se uvidíme i na dalších našich akcích. Informace se dozvíte včas na naší stránce www.mas-wrestling.cz nebo na Facebooku.

MasW nastup web


VÝSLEDKY

KATEGORIE - MUŽI DO 90 KG *

1. DOMINIK SLÁDEK (83kg), Přeštice

2. LUKÁŠ HORÁK (86), Zruč - Senec

3. ALGIS SKRIABIN (70), Jakutsk (RU)

4. JIŘÍ RON (62), Jablonec nad Nisou

 

KATEGORIE - MUŽI DO 105 KG

1. MYKHAYLO KRASILYNETS (98), Praha

2. MIROSLAV KRÁL (102), Praha

3. MAREK JANIŠ (98), Praha

4. DANIEL BACHAN (103), Praha

 

KATEGORIE - MUŽI NAD 105 KG

1. KAREL VOTAVA (111), Příchovice

2. FILIP STEINER (118), Praha

3. JAN BACHMAN (111), Jablonec nad Nisou

 

KATEGORIE - MUŽI BEZ ROZDÍLU VAH

1. MYKHAYLO KRASILYNETS (98), Praha

2. KAREL VOTAVA (111), Příchovice

3. MIROSLAV KRÁL (102), Praha

 

KATEGORIE - ŽENY DO 65KG A NAD 65KG

- zrušené z důvodu přihlášení jediné zápasnice

 

*..sloučené kategorie do 80kg a do 90kg