PORTÁL SPOLEČNÉ ČESKÉ A SLOVENSKÉ EDICE ČASOPISU TVAROVÁNÍ TĚLA – KONDIČNÍ TRÉNINK – SPORTOVNÍ VÝŽIVA – SUPLEMENTACE FACEBOOKTWITTERINSTAGRAMYOUTUBE PINTERESTGOOGLERSS ikona
top logo 1 februar
E-mailVytisknout
 

Petr Tlapák slaví 72 let!

Tlapak bustaPopřední český odborník v oblasti fyzioterapie a kineziologie a mistr Evropy IFBB v kulturistice z roku 1976 Petr Tlapák oslavil ve středu 72 let.

Blahopřejeme!

Petr Tlapák se narodil 8. srpna 1946. Během kulturistické kariéry získal titul mistra Evropy IFBB (1976) a je i šestinásobný mistr republiky v kulturistice (1972–1979), nositel dvojího bronzu z mistrovství světa v kategorii masters (1992, 1995), dlouholetý závodník ve sportovní gymnastice a reprezentant v kulturistice, ale také vysokoškolský učitel (odborný asistent katedry fyzioterapie UK FTVS a katedry tělesné výchovy PF TU Liberec), držitel čs. patentu na trenažér s regulací zátěže, majitel školícího zařízení instruktorů a trenérů Fitness institut Tonus v Praze. Své praktické a pedagogické zkušenosti vnesl do více než padesáti publikací z oborů biomechanika sportu, kineziologie, metodika tréninku, sportovní psychologie, diagnostika pohybového systému a individualizace tréninku.

Petr Tlapak
Ve vrcholní kulturistické formě.