401kg raw dřep v 17 letech! Kluk váží 150kg

401kg raw dřep v 17 letech!

Úplnou náhodou jsem dnes na Facebooku narazil na video, které mi vyrazilo dech. Sedmnáctiletý kluk zdvihá na dřepu 401 kg. A to úspěšně a celkem i do hloubky. Byl jsem na čas toho že jsem toto video objevil před naším expertem na silové sporty, šéfredaktorem Borisem Bárdošem. Následovalo studium, abych se o mladém silákovi dozvěděl co nejvíc relevantních informací. Co jsem zjistil?
Jméno: Jackson Powell
Hmotnost: 150kg
Jak dlouho trénuje? Necelé 4 roky.
Další maximálky: 307kg čelní dřep, 300kg mrtvý tah a 184kg bench press.
Soutěžní maximálky z 15.1.2020: 377,5kg dřep + 172kg bench press + 292,5kg mrtvý tah při 156kg na váze

Mimořádný talent

Jackson závodí v americké federaci USPA, která je na některých závodech testovaná. V jeho věku doufám, že je naturálním sportovcem a svých výkonů tedy dosahuje a v minulosti dosáhl bez podpory nedovolených látek nebo postupů. Tedy bez dopingu. To by bylo pro jeho kariéru velice zajímavá. Nicméně, ať už je to jakkoliv, v jeho věku jde o mimořádný výkon. Jackson se podle všeho minimálně v dřepu zlepšuje opravdu rychle. Svědčí o tom i rozdíly, které má mezi jednotlivými cviky. Dřepy jsou výrazně napřed. Málokdo má víc na čelní dřep, než na deadlift. V bench pressu ho čeká složitá cesta, avšak v jeho věku také hledání té optimální techniky. Síla přijde. To samé u mrtvého tahu, který je hodně o tom naučit se využívat své pákové poměry. A to je hodně těžké, když stále rostete a všechno se neustále mění.
Jedno je jisté. Jacksona u nás na stránkách rozhodně budeme sledovat i nadále. Ještě to totiž nejsou ani 4 roky a on silově dosahuje na výkony, o kterých si mohou mnohem zkušenější siláci nechat pouze zdát.

Video – dřep 401kg