Aktuální forma Kai Greena

Jeden z nejlepších kulturistů planety Kai Greene (44) nenavlékl soutěžní plávky od roku 2016, kdy se mu povedlo dosáhnout hattrick na prestižní severoamerické Arnold Classic (v Columbusu předtím triumfoval také v letech 2009 a 2010). V témže roce pak ovládl také další dvě součásti arnoldovské koncese, když zvítězil na Arnold Classic Australia a Arnold Classic Brasil.

Velice úspěšný byl v letech 2012 až 2014 i na pódiu Mr. Olympia, kde vybojoval třikrát v řadě druhé místo (pokaždé za Phil Heathem) a v profesionálním bodybuildingu získal statut jakéhosi korunního prince. Fanoušci se tak po jistou dobu každoročně přeli o to, kdo z obou rivalů ­- zda Greene nebo Heath ­ – si Sandowovu sošku zasloužil víc, nicméně realita byla taková, že z lasvegaské Orleans Areny si ji pokaždé nakonec odnesl Phil. A to možná Kaie znechutilo natolik, že se v roce 2016 stáhl ze soutěžního bodybuildingu…

O víkendu se ovšem na webu objevilo video, na němž Greene po tréninku prezentuje svou aktuální formu v jednotlivých pózách a vypadá opravdu velice působivě. Až se nabízí otázka, zda Kai nezvažuje comeback na soutěžní pódia. Zejména pak poté, co loni na podzim značku Olympia od společnosti American Media (která nebyla Greeneovi zrovna nakloněna) odkoupil kulturistický nadšenec a podnikatel Jake Wood.

A propos, Olympia. Kromě Kaiova videa se v uplynulých dnech na webu objevila i informace z prostředí pořadatelů Olympie o tom, že v blízké době učiní důležité prohlášení týkající se letošního ročníku jejich soutěže. Obecně se očekává, že v souvislosti s bezpečnostními opatřeními proti šíření koronavirové pandemie dojde ke zrušení (méně pravděpodobná možnost) nebo přesunutí Olympia Weekendu 2020 kamsi na konec kalendářního roku (mnohem reálnější varianta). O dalším vývinu situace vás budeme informovat.