ALEŠ LAMKA – Na naturála hodně dobrý!

Sypat či nesypat, to je oč tu běží.

Kulturistika se dělí na tu, kterou všichni sledujete, a tu, která nikoho nezajímá.
Kulturistika se dělí na dva směry. Ten, kde se sype, kde jsou steroidy a další látky a postupy, které spadají pod doping, a na ten naturální.
A teď otázky na vás. Kdo vyhrál Mr. Olympia v roce 2019? Kdo je absolutní mistr České republiky v kulturistice pro rok 2019? Kdo je naturální Mr. Olympia 2019?

Pokud nemáte správnou odpověď na ani jednu z otázek, tak jste tu asi omylem a o kulturistiku se nezajímáte. Pokud máte správnou odpověď na dvě a více otázek, tak jste borci. Pokud dokážete odpovědět pouze na první otázku, tak sorry, ale jste součástí problému a zároveň vysvětlením, proč sportovci (zne)užívají doping. Až budete kritizovat závodníky, že sypou, tak se zkuste zamyslet nad tím, jestli se právě vy zajímáte o tu stránku sportu, kde se závodí čistě. Ona tu totiž je a váš nezájem je jen vaší volbou.

ALEŠ LAMKA, hm kdo?

Toto je příběh z moderních časů. Z času insta stories a Youtube videí, kdy bodybuildeři byli oteklí a nasypaní a influencovali závisláky sociálních sítí. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Aleš Lamka. Kluk jako každý z nás, který se díky svým činům stal nadčlověkem. SUPERHUMANem.
S Alešem Lamkou se znám minimálně 5 let. Za tu dobu jsme spolu udělali několik psaných rozhovorů, poprvé jsem ho na videorozhovor vyzpovídal v Žilině na IFBB Diamond Cupu 2016 a od té doby ještě několikrát včetně parádního podcastu z roku 2018. Nejvíc mě ale bavil rozsáhlý článek o něm do časopisu Muscle&Fitness. Vím o něm celkem dost a můžu říct, že v České republice ani na Slovensku není nikdo, kdo by se mu podobal přístupem. Myslím si, že o něm nemůžeme mluvit jako o postavičce českého fitness nebo českého YouTube. Jeho výsledky, to co dokázal, z něj dělají osobnost.
“Kavalíre, ty anální alpinisto. Nelez Alešovi do pr….” Už čtu ty komentáře. Protože když píšete o někom hezky, tak mu lezete vy víte kam. Jenže když o někom píšete, no ani né zle, ale pouze poukážete na to negativní, tak jste hater největšího kalibru. Takže sorry, nebo vlastně vůbec sorry. Je totiž sakra dobrej pocit psát něco hezkého v době, kdy každý měsíc umře nějaký kulturista. V případě tohodle článku o Alešovi můžu být stoprocentně upřímný a otevřený. V případě těch sakra smutných tragických článků nemůžu, protože si musím dávat bacha na to, abych nenapsal až moc.

ALEŠ LAMKA, čísla a úspěchy

Dnes v 6:10 ráno měl Aleš na svém YouTube celkové 48,693,746 views. 227 tisíc odběratelů a 1318 videí. Své první video (nahrával už předtím) nahrál 20. dubna 2014 a to znamená, že má průměr více než jedno video za dva dny, protože od tohoto data již uplynulo 2333 dnů.

Aleš v průběhu let svůj koníček posunul takovým způsobem, že jej YouTube z části živí. Když jsme se bavili naposledy, tak na této platformě vydělával 10 až 20 000 kč měsíčně. A do toho má navíc po finanční stránce mnohem zajímavější bussiness jako trenér. A to ani nebudu psát o doplňcích stravy nebo oblečení, protože ty nejsou v kontextu dnešního článku vůbec podstatné. Podstatné je pouze to, že Aleš Lamka je kluk jako každý jiný. Jenže on své nápady doplnil o práci. Své vize se nebál zrealizovat. A výsledkem je to, kde je nyní. A víte, co je na to moc fajn? Že mě nic z tohodle nezajímá. Jsou to pouze statistiky a čísla, která dělají jeho příběh zajímavější pro vás.

ALEŠ LAMKA, sportovní úspěchy

Pro mě je to o úspěších, které zmíním až teď. Protože YouTube mě doopravdy nezajímá. Videa kulturistů už nesleduji dávno, protože jsem jich viděl tolik, že mě nic nového neukážou. Ale ten příběh, kdy člověk úspěšný v jedné oblasti dokáže uspět i v oblasti další, jo tak to mě baví. A to je ten důvod, proč jsem loni v lednu o Alešovi napsal do časopisu asi 8 stran. Aleš Lamka je totiž jako sportovec, jako závodník kategorie physique mužů, mimořádně úspěšný. Vlastně je neúspěšnější a má rekord. Zvítězil hned 12 krát a z toho 6 krát byl absolutním vítězem.
Men’s physique vítězství: 12 – nikdo jiný nemá tolik vítězství na českých soutěžích v této nominaci. V tomto směru je tenhle Youtuber nejlepší.

Mistrovství České republiky 2016, 2017 a 2018
Mistrovství Čech 2016, 2017 (absolutní) a 2018 (absolutní)
BFC Adel Cup Česká Lípa 2015 (absolutní)
Atrium Flora Grand Prix 2015
Partners Cup 2015 (absolutní)
GP Čáslav 2015 (absolutní)
GP Fitness Brno 2015
BFC Cup 2016 (absolutní)

A pokud čtete pozorně tak vidíte, že ten největší titul Alešovi unikl. Nikdy se nestal absolutním mistrem České republiky. A to pro něj byla určitě solidní motivace do budoucna, protože on závodění nepotřebuje k tomu, aby byl úspěšný a postaral se o rodinu. Zdravím jeho manželku Veroniku =)

ALEŠ LAMKA, naturál

U nás na Facebooku často a rád provokuju lidi tím, že k někomu napíšu, že je naturál. Lukáš Topinka, Jiří Kočvara, Jakub Prchal… to jsou nějací z nich. Vždycky se najde někdo, kdo nevěří. A už vůbec ne, když to zabiju tím, že Kai Greene nebo Ronnie Coleman byli také dlouho naturálové. Odborníci z Facebooku se pak můžou zbláznit. Reagují tak rychle, jako bych jim zařízl trenýrky mezi půlky. Mají takovou potřebu vyjádřit se, že to přeci neexistuje, aby byl dneska někdo naturál. Prý jim lžem a klamem. Bývá to sranda. Mám je rád. Teda ne ty, kteří poslouchají Grznára. To není vtipné, ale smutné.
Takže sorry, ale Aleš je taky naturál. Nebere steroidy a ani další zakázané látky. Jak to můžu vědět? Nevím to. Tohle může vědět pouze on. Ale lidi, tenhle kluk má po 11 letech tréninku na soutěži 73kg. 73kg!!! To si vážně myslíte, že by byl tak lehký, kdyby sypal? V tom případě byste místo poradenství na Facebooku měli Aleše kontaktovat a začít mu dělat trenéra, ať z těch asteroidů něco má.

Lukáš Roubík a Aleš

ALEŠ LAMKA, kulturista!

Jenže beach boy Aleš se tento rok rozhodl i díky přátelské výzvě s Lukášem Roubíkem, že vyzkouší kulturistiku. A ne ledajakou kulturistiku. Klasickou kulturistiku. A to je docela brutální nominace, protože loňský vítěz je sypač s rekordem. Absolutní vítěz klasické kulturistiky pro rok 2019 na Mistrovství České republiky mužů byl chycen dopingovými komisaři, kteří mu v těle našli 13 látek. A to je jakože docela úlet. No ještě větší úlet je to, že Český svaz kulturistiky a fitness má pozitivního vítěze stále na prvním místě. Haló? Udělá s tím někdo něco?
Aleš je navíc physique a ti přeci nemají nohy a neumí pózovat. Jak tedy může vyhrát v kulturistice? Nebere steroidy, prý nemá nohy a neumí pózovat, není členem vlivného oddílu, ani nemá trenéra, který bude dělat na závodě rozhodčího. Pořadatel závodu není jeho táta, jeho sponzor není generální sponzor soutěže a na párek také s nikým nechodí. Preferuje kebab.

ALEŠ LAMKA, absolutní mistr České republiky v klasické kulturistice pro rok 2020

Teď se jděte podívat k Alešovi na Instagram, protože tam najdete to podstatné. Aleši, gratuluju. Ne kvůli tomu že a co jsi vyhrál. Ale kvůli tomu jak.
A je paradoxní, že ten absolutní titul ti třikrát unikl v beach boys, abys to teď všechno překonal jako kulturista.
Mistrovské soutěže v České republice dneska nikoho nezajímají. IFBB absolutně zničila amatérskou kulturistiku na národní úrovni. V dnešní době má každý pocit, že to je o profi kartě, a tak se připraví na nějaký směšný Diamond cup, kde se vůbec netestuje a profi kartu dostaneš bez toho, abys něco vyhrál i za 3. místo. Někdy zas stačí vyhrát pouze kategorii, no stává se, že v ní budeš úplně sám. A pak jdeš závodit do Elite Pro, kde třeba skončíš do 3. místa, ale i tak dáš za letenky a hotel mnohem víc, než co vyhraješ. Na republice nemusíš závodit, protože z toho dneska už skoro nic nemáš. A proto je moc fajn, když se najde někdo, pro koho tyto závody něco znamenají. A to pak znamená o to víc, když je příprava podle pravidel, tedy férovým způsobem, a díky Alešově dosahu to můžou sledovat stovky tisíc. A vidí, že to jde.

Steroidy mají v kulturistice své místo. 90% závodníků, které sleduju, steroidy nepochybně bere. Nevadí mi to, pokud se tím sportem živí. V dalších sportech je to přece úplně stejně. Ale mistrovské soutěže podle mě mají být bez steroidů. Tak je to je v pravidlech. A vy tady teď díky Alešovi a mnohým dalším předním máte další důkaz, že to bez toho jde. A nejen bez toho, ale také bez vašeho trenéra mezi rozhodčími, bez strojů Hammer Strength, a bez tolika dalších hovadin, které dnešní doba nabízí. Můžete mít úplně průměrnou genetiku. Ale na tu republikovou úroveň vám to stejně stačí, pokud si posilovně odmakáte to své.

ALEŠ LAMKA na MČR mužů 2020, foto Ronnie.cz