Americký youtuber o Michalu Križánkovi

Ačkoli dvakrát zvítězil na Arnold Classic Europe (2018, 2019), nikdy nestanul na pódiu Mr. Olympia. Takový je zhruba leitmotiv následujícího videa amerického youtubera a znalce tamní kulturistické scény Nicka Millera, věnovaného největší hvězdě organizace Elite Pro, Slovákovi Michalu Križánkovi. Není nutno zdůrazňovat, že Millerův pohled je ryze americký a ačkoli jsi je vědom rozluky IFBB Professional League (a NPC) řízené Jimem Manionem a IFBB International (s profesionální platformou Elite Pro) podléhající Rafaelu Santonjovi, jež se odehrála koncem roku 2017, detaily se příliš neobtěžuje a pouze konstatuje existující status quo.

Monstrózní Michal Križánek , vážící 132 kg, v sobotu 11. 7. v Činkárni Čambal v Bratislavě-Petržalce.

Ve svém komentáři pak zdůrazňuje, že Križánek sice je profesionálem, ovšem nikoliv v „té naši“ IFBB (rozuměj IFBB Professional League) a ačkoli vyhrál Arnold Classic Europe, učinil tak v době, kdy se již soutěž konala v gesci Santonji, který má prý s Arnoldem nadále domluvené některé společné akce. Co naplat, Miller velice trefně soudí, že Križánek je skvělým kulturistou, disponujícím pažemi o obvodu 58,5 cm (my víme, že dokonce 60 cm!) a při své masivnosti také nezvykle úzkým pasem bez jakéhokoliv náznaku vypouklého břicha, což – jak tvrdí Miller – se fanouškům bodybuildingu velice zamlouvá. Bezesporu.

S trenérem Alexandrem Hlobíkem

V tomto bodu lze s americkým youtuberem jednoznačně souhlasit. Již méně pak s jeho upřímnou lítostí nad tím, že Michala na Olympii možná nikdy neuvidíme. Miller totiž zjevně nepojal strategii dílčích kroků, kterou Križánek s trenérem Alexandrem Hlobíkem uplatňují. Oni totiž dobře vědí, že čas je na jejich straně. Michal je ve svých 29 letech na kulturistu pořád mlád a systematicky se mu daří odstraňovat méně dominantní stránky jeho postavy. Pokud Miller míní, že Križánkovou relativní slabinou je hrudník, pak zřejmě neviděl Michalovy aktuální fotky a tréninková videa, z nichž je patrné, že v tomto ohledu odvedl spoustu dobré práce.

Križánek dobře ví, proč se do IFBB Pro League zatím bezhlavě nežene. Soutěžení v Elite Pro pro něj představuje způsob, jak si udělat jméno, a také nezanedbatelné finanční přilepšení. Nicméně jakmile se s trenérem jednou rozhodnou, že jejich čas nadešel, a zamíří do IFBB Pro League, i přes Millerův názor Michala na Olympii s největší pravděpodobností uvidíme – a zcela jistě tam nebude jen do počtu. Naopak Križánek se svojí výškou (183 cm), impozantními objemy a klasickou tělesnou stavbou by se celkem klidně mohl postarat i o hodně příjemné překvapení!

Kvůli usnadnění porozumění angličtiny si lze na videu zapnout přepis komentáře.