ARMAND TANNY is alive and well

tanny_clean_copy.jpg

Rok 1950. Bílé písky pláží v Santa Monice se táhnou do nedohledna. Míle a míle palmových kmenů a dorážejících vln oceánu, pěkné blondýnky se zelenýma očima a urostlí muži se zády širšími než přehrada Hoover Dam. To je Muscle Beach, domov Armanda Tannyho. Dnes to není normální, neboť na Muscle Beach obvykle neprší. Armand ale stejně trénuje. Má na sobě pláštěnku, dělá přemístění jednou paží a začíná na 45 kg. Brzy bude na čince 90 kg. Osa kvůli dešti a potu klouže, ale Armand si toho nevšímá. Nakonec je na čince nepravděpodobná váha 109 kg. Armand si odfoukne, vytáhne činku k rameni a narovná se. Davy ohromených diváků vydechnou úžasem.

Rok 1984. „Měli bychom to focení zrušit, bude pršet,“ říká výtvarný šéf M&F Jim Chada těsně před zahájením víkendového programu Mandy Tanny Muscular Gourmet. „Pršet nebude,“ prohlašuje Mandy. „Taťku nesvrbí palec u nohy.“ Všichni to vědí: palec Armanda Tannyho je v údolí slavnější než Adamovo žebro. Dokonce i Master Blaster pokaždé, když jej zajímá víkendové počasí, konzultuje s Tannyho palcem. Joe bude vědět jako první, jestli zaprší, nebo bude vedro. Pokud palec řekne, že může jet k jezeru Tahoe, vyrazí rychleji, než spolknete 10 tablet aminokyselin.

Armand Tanny prožil dobrý život. Pláže byly osvěžující a dobře žít znamenalo každodenní surfování na prkně. „Tenkrát byl život nádherně čistý,“ vzpomíná Armand. „Chlapi vzdávali hold volnému životu fitnessu a svalů.Přátelství byla opravdová a lidi byli šťastní. Téměř celá Santa Monica chodívala o víkendech pozorovat náš svalový cirkus. Dělali jsme gymnastiku, akrobacii, vzpírání i pózování.“ Pro Tannyho nebylo nic svatější, než pláž.