Armand Tanny (5)

Ke konci 50. let dělal bratr Vic ohromné věci. Krom Armanda se o posilovny zajímal taky Joe Weider, který dával dohromady svoje impérium a chtěl, aby Armand přijel do Montrealu, ten však nehodlal opustit kalifornské teplíčko a tak psal články na volné noze pro YOUR PHYSIQUE. Tréninkové principy Mastera Blastera už pomalu získávaly pověst.

Rok 1954. George Eiferman přesvědčil Mae West, aby dala dokupy svalovou show a místo zápasníků použila kulturisty. Za podpory agentury Williama Morrise začala vybírat asi ze 200 modelů. Po Eifermanovi najala Tannyho, a dalšími šťastnými svalovci byli Joe Gold, Chuck Krauser (Paul Novak), Artie Zeller, Dick Dubois, Dominick Juliano a šéf Zabo Koszewski. Kulturistickou smetánku později rozšířil Mr. Universe Mickey Hargitay. Běda, na chudáka Steve Reevese se nedostalo – trhal v Evropě řetězy a vydělával svůj první milión.

armand_tanny_03.jpg

Armand Tanny vzpomíná: “Vystoupení překonalo v kabaretech po celé zemi všechny rekordy. Mae tedy byla dáma, naparující se před těmi mužnými hřebci jako pávice. Přišla na jeviště, zapěla pár pitomých popěvků, my jsme se svlékli a pózovali. Na sobě jsme měli jen plavky a jakousi róbu. K tomu nám hrál orchestr Louise Primy a mezi diváky sedával Howard Hughes.” Armand pokračuje: “Velký zájem byl o Mr. America 1954, Dicka Duboise. Jednoho večera si Dick nevzal pod róbu plavky. Když nadešel čas, shodil ji a stál zády k publiku úplně nahý, otočený směrem k Mae. Ta přistoupila k němu a řekla několik vět, které tady nemohu opakovat.” Na záběru z vystoupení je Tanny úplně napravo.

Jakmile se Armand po dvou letech vrátil do Kalifornie, rozšířil svoje psaní pro Joe Weidera. Vic zatím rozpínal byznys a moc bratra potřeboval, chtěl jej na plný úvazek, ale Armanda zaměstnávaly ženy. Jelikož krev je hustější než voda, Armand nakonec odjel do města, které nikdy nespí, do Big Apple. Aktivně se zapojil do reklamy, psaní kurzů a vynalézání nářadí, rozvinul rovněž nové cviky. Řetězec tělocvičen Vice Tannyho rostl jak houby po dešti. Oba žili jako pracháči, měli domy na obou pobřežích a ve volných dnech jezdili na jachtu na Floridu. Přesun do New Yorku přiblížil Armanda k Joe Weiderovi, který nyní sídlil v Union City, New Jersey. Joe využíval Armandovy nápady a brzy se ke čtenářům dostávaly články o každém představitelném subjektu.