Arnold a Barbara (6)

barbara02_copy.jpgDR: Trávil Arnold hodně času s kamarády – kulturisty? BB: Jistě, protože jeho život byl hlavně bodybuilding. Někdy jsme se dohadovali, proč nepobýváme častěji s mými přáteli, a on říkal Co mi je do tvých přátel, nepomohou mi dostat se tam, kam potřebuji. Zaměřoval se tedy výlučně na svou kariéru a jak šplhat po žebříku výš. Bylo pro něho pohodlnější pobývat s kulturisty, rozebírajícími svaly, opalování a zda se holit či neholit. Spousta bodybuildingu a řečí o svalech.

DR: Jak se Arnold vyrovnával s porážkami? BB: Jeho postoj byl takový, že se jde dál. V době, kdy utrpěl porážku od Franka Zanea, jsem jej neznala, ale podle zpráv byl jako omráčený. Prohry s Frankem i Sergiem jej přiměly trénovat tvrději, říkával musíte to zkrátka přijmout a jít vpřed.

DR: Jak byste sumarizovala Arnoldův vliv na váš život? BB: V obecném smyslu, když procházím své rané emoční, mentální, tělesné i duševní dozrávání, jsem za jeho vliv vděčná. Ať už měla jeho moc negativní nebo pozitivní dopad, jsem opravdu šťastná za to, jak jsem se projevila.

barbaraasd.jpg

DR: Máte nějaké trvalé vzpomínky na dobu s Arnoldem? BB: Vrátím-li se třeba k jeho prvnímu zvolení guvernérem, byla to radost pobýt s lidmi jako John Balik, Dick Tyler, Dave Draper a ostatní! Být v kontaktu s nimi bylo prostě krásné. Jinak mám o nás dvou takový spíš setrvalý pocit. Je to jako být součástí něčeho opravdu mohutného, a já jsem vděčná za tu ohromnou energii, které jsem byla svědkem, její částí i pod jejím vlivem. Je to hluboký zážitek být tak širokou součástí někoho, kdo se ukázal jako jeden z nejneobvyklejších lidí, kteří kdy žili.

barbara01asd.jpg