ARNOLD CLASSIC 2019: výsledky, nový favorit pro OLYMPII?

Výsledky ARNOLD CLASSIC 2019:

Letošní Arnold Classic přinesl zajímavé, radostné i šokující výsledky. Pojďme se tedy podívat na to, jak závod dopadl a jak se jednotlivý soutěžící prezentovali na stagi.
1. Brandon Curry
2. William Bonac
3. Luke Sandoe
4. Cedric McMillan
5. Roelly Winklaar
6. Steve Kuclo
7. Rafael Brandao
8. Joshua Lenartowicz
9. Akim Williams
10. Victor Martinez
11. Charles Dixon
12. Mikhail Volinkin

První vyvolávání

Rozhodčí měli těžký úkol v 1. vyvolání. Já čekal, že vyberou spíše méně kulturistů, než větší skupinu závodníků. Pletl jsem se. Vybrali těchto 6 jmen: Lenartowicz, Curry, Sandoe, Winklaar, Brandao a Bonac. Pro mě nepochopitelně Lenartowicze a naopak zapomněli na Cedrica McMillana. Ze srovnání závodníků však bylo jasné, že Curry a Bonac jsou tentokrát o třídu lepší, než soupeři. Což se následně potvrdilo, když je rozhodčí stáhli ze stage a místo nich tam povolali McMillana, Williamse a Kucla.

Druhé vyvolávání

Williams, Kuclo, McMillan, Sandoe, Winklaar, Lenartowicz a Brandao
Mnohem spravedlivější srovnání závodníků mezi 3. až nejspíše 9. místem. Lenartowicz svítil tím, jak zlou formu, ale i barvu měl. Nevypadal vůbec zdravě, což potvrzoval nafouknutý fialový obličej. Josh v tomto srovnání neměl na nikoho, zezadu byl opravdu zlý a zepředu trochu připomínal rozpadajícího se Branche Warrena. Kompletně bez separace, břicho vylezlé do strany a opravdu všechno špatně.
Za to o ty přední umístění musel bojovat v životní formě závodící svěřenec Chrise Aceta. Angličan Luke Sandoe! Wow! Luke v Columbusu nastoupil na prkna o úroveň lepší, než kdy před tím. V očích snad každého diváka porážel hvězdné zvíře Winklaara a že je lepší, než Kuclo, Williams nebo Brandao bylo zcela nezpochybnitelné. Zajímavý byl jeho souboj s McMillanem, který v druhém vyvolání nekončil. Měl totiž své pokračování.

McMillan vs. Sandoe

Poté, co si rozhodčí prohlédli všech 12 kulturistů startovního pole přišlo na řadu opravdu luxusní porovnání. Na McMillana sice zapomněli v tom prvním vyvolávání, ale v předposledním semifinálovém vyvolávání naštěstí nechyběl. Každý v tuto chvíli věděl, že Sandoe a McMillan bojují o 3-4. místo. Na obou bylo vidět, jak si tento souboj užívají. Cedric nebyl v 100% formě, ale jeho prezentace, výška, stavba, estetika a kulaté tvary z něj v té včerejší konkurenci udělaly borce, který bude bojovat o přední umístění s dalším vynikajícím kulturistou. Tím byl právě Luke, který před soutěží říkal, že si na Cedrica věří!
A měl k tomu důvod. Kvality Cedrica jsem zmiňoval. No Luke ve formě má větší a kulatější svaly. Tomu pomáhá skutečnost, že jeho končetiny jsou kratší a nepotřebuje na ně tolik hmoty. Cedric má nějakých 12cm na Luke, ale pokud jde o hmotnost, tak má Cedric navrch asi jen 5kg. V těch zavřených pózách si tak je Luke vědom toho, že může rozhodčím ukázat mnohem víc svalů, než jeho soupeř, což také potvrdil. No pravda je, že souboj to byl vyrovnaný. Nebylo by nefér, kdyby rozhodčí dali na 3. místo Cedrica. Horší, než Luke nebyl. Luke však těžil z obrovského zlepšení, kdy oproti minulé sezóně závodil asi o 5kg těžší, ale v podstatně lepší formě. A to se počítá a nakonec to byl asi ten hlavní důvod, proč rozhodčí upřednostnili Angličana.

Bonac vs. Bonac


Nejlepší souboj v kulturistice za poslední roky. Nesmírně vyrovnaní kulturisté. Kvalita a detaily na straně Bonaca oproti estetičtější postavě s úzkým pasem Curryho. Že jsou oba připravení a obrovští je samozřejmost. Dobyvatel Bonac byl znovu perfektní. To, co se nepovedlo ukázat na Olympii, tam dnes bylo. Střed těla pod kontrolou a k tomu svaly plné k prasknutí. Jenže Curry se zlepšil ještě víc a potvrdil tak, jak moc mu kuwaitský Oxygen Gym svědčí. Nejvíc zapracoval na nohách, ty potřeboval vylepšit a to se také stalo. Oproti Olympii měl opticky také užší pas. Důvodem je to, že forma mu tentokrát opravdu sedla. I z toho důvodu byly jeho zadní pózy ještě lepší, než dříve.
Rozhodčí, stejně jako v souboji McMillan vs. Sandoe, neměli vůbec lehký úkol. Pro mě byl díky své velké kvalitě vítěz Bonac, ale v očích většiny lidí a nakonec i rozhodčích se jím stal Curry. Ne však jednoznačně. A hlavně ve finále to bylo hodně těsné!

Brandon Curry

Brandon Curry získal životní úspěch. Vítězství na Arnold Classic v Columbusu je tím druhým nejprestižnějším triumfem v dnešní kulturistice. Brandon bude mít za 2 týdny náročný úkol tento výsledek potvrdit i v Austrálii. Pokud udrží formu, nemělo by mu to utéct. 100% Bonaca už porazil. Otázka je, co zopakuje Roelly. V loňském ruce ukázal zázrak. Může se opakovat? Myslím, že ne. Podle mě Curry vyhraje i v Melbourne a na Olympii se bude chystat jako hlavní favorit… a já teď na férovku říkám, že BRANDON CURRY BUDE LETOŠNÍM MR. OLYMPIA.

Roelly Winklaar

Velké zklamání nejen pro nás fanoušky, ale také pro Roellyho a celý jeho tým. Tohle se nepovedlo. A jen to velká škoda. Pokud by byl Roelly v takové formě, jakou se prezentoval loni v Melbourne, tak máme 3 závodníky, co reálně bojují o 1. misto. To se nestalo a Roelly bude muset skládat reparát. To mu jde dobře, ale pro mě je v tuto chvíli složité se nějak víc nadchnout. Uvidíme. Budu se těšit, ale to je v tuto chvíli maximum.

Joshua Lenartowicz

Josh zklamal. Roční pauza se neukázala jako faktor, který by mu pomohl. Naopak. Josh vypadal rozbitě, unaveně a v obličeji extrémně nezdravě. Jeho pokračování v sezóně je vedle otazníku. V Melbourne díru do světa neudělá. A co dál? Další roční pauza? Podruhé do Ameriky během měsíce, nebo až v létě? Musí, protože jinak se letos na Olympii nepodívá. No možná vyzkouší závody v Indii, kterou má přeci jen o něco blíž, než Severní Ameriku.

Video report ARNOLD CLASSIC 2019

Fotky z ARNOLD CLASSIC 2019


Foto: Stagetimephoto a Repone.de