Arnold Classic 2019 – známe pozvané závodníky!

Arnold Classic 2019

Vánoce se blíží a to znamená, že Arnold Classic 2019 tu bude rychleji, než stačíme zhubnout kila nabraná díky vánočnímu cukroví. Luxus v podobě sladkých Vánoc rozhodně nemají profesionálové, o kterých si přečtete v tomto článku. Ti se totiž nejspíše připravují na březnový Arnold Classic do amerického Columbusu.  Aktuálně figurují na oficiálním seznamu pozvaných závodníků. Takto zhruba by měly vypadat také startovní listiny, které se však definitivně dozvíme až koncem února. Arnold Classic 2019 je tou druhou nejprestižnější soutěží americké IFBB Pro ligy. I z tohoto důvodu je velmi příjemné, že bude s českou účastí.
Závod se uskuteční 28.2. až 3.3. 2019. Obsáhlejší článek v podobě předsoutěžního speciálu si pro vás nachystáme až na týden před soutěží, kdy bude 100% jasné, kdo opravdu bude závodit. Dnes se však zaměříme na několik zajímavostí.

Zajímavosti k Arnold Classic 2019:

Kulturistika do 212 liber zrušena!

Hledáte mezi kategoriemi vaší nejoblíbenější kategorii, kterou je kulturistika do 212 liber? Chybí a nejedná se o chybu. Pořadatelé se po lletošní mizerné účasti rozhodli, že v roce 2019 o kulturisty do 212 liber nemají zájem. Loňská 212ka byla nejslabší kategorií, za což můžou jak závodníci sami, protože se nehlásili, tak i pořadatelé, protože v minulosti otevírali brány minimálnímu počtu závodníků, kteří pak logicky nepočítali s tím, že se na ně dostane. Historie 212ky na Arnold Classic se tedy psala pouhých 5 let, během kterých měla vždy jiného šampiona – Lewis, Raymond, Yamagishi, Ashkananii a Elgargni.

Dexter Jackson

Za posledních 20 let to bude v roce 2019 teprve pošesté, co se historicky nejúspěšnější závodník Arnold Classic neukáže na závodě v Columbusu. V minulostit to bylo v letech 2009, 2011, 2014, 2016 a 2017.

Češí na Arnold Classic

V příštím roce by se na Arnold Classic měli představit Daniel Minster, Margita Zámolová a Lenka Ferenčuková

Kris Dim

Jedním ze soupeřů Dana Minstera bude navrátivší se Kris Dim. Pro tohoto kulturistu původně z Kambodži půjde o druhý velký soutěžní návrat. Naposledy závodil v roce 2009. Bude zajímavé sledovat cestu, která tohoto 45letého borce čeká.

Men’s physique – 31 jmen

Kategorie men’s physique má nahlášených 31 jmen. Polovina těchto závodníků skončí bez umístění, protože v IFBB Pro lize je umístění pouze do 15. místa. Nebylo by zajímavější redukovat počet závodníků určitě alespoň pod 20 a místo toho umožnit start kulturistům, kteří

Kulturistika Open

Máme se na co těšit. Pokud by měli závodit všichni, co jsou na pozvánce, tak nás čeká nesmírně zajímavý souboj o top 5! Curry a Winklaar dělají v kuwajtském Oxygen Gymu na „anabolickém kuřátku“ neuvěřitelné pokroky. Bonac obhajuje titul a v IFBB není v posledních 4 letech nikdo tak konzistentní, jako on. Lenartowicz bude odpočinutý a není důvod k tomu, aby nevypadal fantasticky. Cedric McMillan na jaře umí a Arnold ho zbožňuje. Rafael Brandao ve svých 25 letech čeká na životní úspěch. Otázka je, kdy tomu tak bude. Luke Sandoe vypadá 12 týdnů před soutěží mnohem lépe, než kdy předtím. Pokud nemají s koučem Acetem problémy v komunikaci, tak je z toho jedna životní forma za druhou, pro mladého Brita. Nebuďte překvapení, pokud by bojoval o top 5 i on!

Zbylých 5 jmen? Victor Martinez dozajista nebude tak plastický a ostrý, jako v 2007, kdy měl dost možná právě on vyhrát Olympii. Odepisovat ho rozhodně nebudu, to nechám na jiných. I Akim Williams je závodníkem, u kterého nevíte, jaký bude na soutěži. Nejlépe vypadal ještě jako amatér, teď se hledá. 100% Akim má potenciál. Doufejme, že s koučem Oscarem Ardonem vymyslí realizovatelný plán. Kucla též nelze odepisovat. Je top 10 závodníkem na Olympii, i když mnozí s tímto letošním verdiktem nesouhlasili. V USA Kucla milují. Charlex Dixon přestupuje z 212ky do Open. 212ku mu zrušili, takže pochopitelný krok pro Arnold Classic. U něj však platí, že čím lehčí je, tím lépe vypadá. To se s Open moc neslučuje. A nováček Volinkin? Pokud by skončil v desítce nejlepších, bude to šok.

Pozvaní závodníci všech kategorií:

Kulturistika Open

Arnold Classic 2019 – OPEN

Men’s physique

Arnold Classic 2019 – Men’s physique

Classic physique

Arnold Classic 2019 – Classic physique

Fitness

Arnold Classic 2019 – Fitness

Figure

Arnold Classic 2019 – Figure

Bikini

Arnold Classic 2019 – Bikini

Women’s physique

Arnold Classic 2019 – WPD

Kulturistika vozíčkářů

Arnold Classic 2019 – Kulturistika vozíčkářů