Arnold Classic 2020 bez Winklaara

Nadcházející ročník Arnold Classic, který se koná 7. března v americkém Columbusu (Ohio), se zřejmě bude muset obejít bez jednoho z hlavních favoritů. Ze soupisky druhé nejprestižnější soutěže v hierarchii kalendáře IFBB Professional League s největší pravděpodobností vypadne jméno Roelly Winklaara.

Svým způsobem jeho neúčast v Columbuse nepostrádá logiku. Winklaar se totiž loni potýkal se sérií neuspokojivých umístění. Ta mohla být částečně způsobená také zraněními – zlomenina v oblasti chodidla před Arnold Classic 2019, natržený hamstring před loňskou Olympií – svůj podíl na nich ale mohla mít také únava z přemíry soutěžních startů. Navíc Winklaarovi se loni na Olympii posléze přece jen povedlo obsadit postupové 5. místo, jež mu zajišťuje účast na letošním vyvrcholení profesionální sezóny v září v Las Vegas. Jelikož má tedy Roelly místo na soupisce Mr. Olympia 2020 v této chvíli již jisté, lze pochopit, že – před časováním formy na dva soutěžní vrcholy – dává přednost delšímu odpočinku a na pódia se postaví teprve na sklonku léta.

I v případě Roellyho absence pak i nadále platí, že se na Arnold Classic 2020 v kulturistice mužů open sejde špičkové startovní pole, jež by se fanouškům bodybuildingu mělo začátkem března postarat o velkolepý sportovní zážitek.