Arnold speciál – dodatky (7.)

PUMPING ARNOLD II.

Butler s Gainesem už měli hrubý obsah filmu a nyní na náklady Doubleday Publishing cestovali po USA a sbírali snímky i příběhy špičkových borců. Když ale předali rukopis do redakce, obdrželi žádost o vrácení peněz s dodatkem, že „Nikdo v Americe nekoupí knihu obrázků polonahých mužů s pochybnými sexuálními vztahy.“

Potom dostali kontakt na vydavatelství Simon&Schuster, souhlas a novou zálohu. Po oficiálním vydání knihy s názvem „Pumping Iron“ (PI) v listopadu 1974 se publikace dostala na seznam best-sellerů The New York Times, pronikla do lexikonů a stala se pojmem mezinárodní publicistiky. Název, jímž zpočátku nikdo nebyl unešený, Gaines převzal od starého kámoše z Alabamy Johna Gunna. Ten svůj trénink nazýval „pumpin´ aarrn,“ což neumím přeložit.

ARNOLD 02 FILM STAY HUNGRY

Stay Hungry, 1974.

Shánění financí pokračovalo a Butler osobně oslovil na 3000 lidí se žádostí o příspěvek. V roce 1975 jej vyhodili z Universal Studios a svoje přidal producent Ed Pressman, majitel práv na knihu „Conan the Barbarian.“ Pressmana PI nezajímal, ale viděl pár předběžných záběrů a nakonec Arnolda obsadil do role Conana, jehož uvedl do kin v roce 1982.

Arnold na plakátu k Stay Hungry