Arnold speciál: dodatky (8)

PUMPING ARNOLD III.

Kniha Pumping Iron měla podtitul „Sport a umění bodybuildingu.“ Butlerovým úkolem bylo převést toto téma na plátno a prezentovat bodybuildery jako zajímavé, nebo přinejmenším zábavné lidi. Ačkoliv film se převážně zabýval událostmi před Mr. Universe a Mr. Olympia v Jižní Africe, hlavní osobou byl Arnold.

Butler začal natáčení po USA, navštívili Franca Columbu na Sardínii, točili s Lou Ferrignem v New Yorku a s ostatními v Gold´s Gym.

KNIHA PUMPING IRON

 

Proč se v Pumping Iron neobjevili ještě další známí kulturisté?

Dennis Tinerino. Po vítězství na Mr. Universe profesionálů 1975 mu byl titul odňat s odůvodněním, že před pár lety soutěžil na NBABBA Mr. Universe, a dostal od IFBB dištanc. Sergio Oliva. Na kongresu IFBB 1973 bylo oznámeno, že nesmí v IFBB startovat. Pro Mr. Olympia se výběr Arnoldových soupeřů zúžil na Lou Ferrigna a Serge Nubreta. Znovu, se všemi vedlejšími záběry na Columba, Katze, Wallera a Ferrigna se film prvotně zaměřoval na osobnost Schwarzeneggera. Zpodobnili jej jako „Krále hory,“ ve věku 28 let a na vrcholu kulturistického světa.

Natáčení skončilo v listopadu 1975, Butler však potřeboval doplnit nějaké záběry a najít na to peníze. Za tím účelem nechal v únoru 1976 vystoupit Arnolda, Franka Zanea a Eda Corneye ve Whitneyově muzeu umění v New Yorku. Na seminář a exhibici přišlo přes 2500 zájemců. Následující příhoda je dokonale prorocká. Butler jel v autě s Candice Berger, která tvrdila, že Arnold si zrovna užil svých 15 minut slávy a tím končí. Butler řekl: „Arnold Schwarznegger bude guvernérem Kalifornie.“ Candice se rozesmála: „Jistě…a Ronald Reagan bude prezidentem Spojených států!“

A podívejte…

ARNOLD 02 FILM STAY HUNGRY

ve filmu The Villain