Arnold Sports Festival 2020: většina soutěží se uskuteční!

Události kolem letošního Arnold Sports Festivalu, jenž se koná v dnech 5. až 8. března v americkém Columbusu (Ohio), dostávají nový směr. Po úterním prohlášení guvernéra státu Ohio Mika DeWinea a promotéra festivalu Arnolda Schwarzeneggera se zdálo, že původní program cca 80 avizovaných sportů se kvůli hrozbě šíření koronaviru omezí pouze na soutěže IFBB Professional League a klání profesionálních strongmanů. Navíc závody proběhnou striktně bez přítomností diváků – s výjimkou sobotního finále, kam fanoušci měli být posléze vpuštěni. Rovněž má být zcela zrušeno Arnold Expo, kde vysoká koncentrace návštěvníků (standardem uplynulých let bylo cca 200 tisíc lidí) vytváří ideální podmínky na přenos virového onemocnění.

Od středečního večera se ovšem na oficiálních stránkách Arnold Sports Festivalu nachází oznámení, které je již mnohem více optimistické. Potvrzuje sice zrušení Arnold Expa, nicméně sporty prý budou pokračovat a přátelé, rodiny a fanoušci jsou vítání, aby přihlíželi tomu, jak jejich oblíbení sportovci závodí. Vstupenky pak mají být k dispozici přímo na místě.

Dále stránky jmenují celou řadu sportů, v nichž se na festivalu letos bude závodit: vedle zmiňovaných soutěží IFBB Professional League a profesionálních strongmanů jsou z pohledu tematické nabídky těchto stránek zajímavé také MMA, powerlifting nebo vzpírání. Na druhou stranu, výčet přináší také seznam sportů a akcí, jež se neuskuteční – opět prizmatem naší tematické nabídky to jsou především pole fitness, armwrestling, workshop MMA nebo semináře Jaye Cutlera a Briana Shawa.

Zatímco v úterý to tedy vypadalo, že z festivalu nezbude téměř nic, ve středu vyšla zpráva, že se ve většině sportů závodit bude, a to i za přítomnosti diváků. Daniel Ketchell z kanceláře Arnolda Schwarzeneggera v této souvislosti uvedl, že na přijetí úterního rozhodnutí měly zainteresované strany asi třicet minut. Až pak pořadatelé zjistili, že se všechny další sportovní akce, jako například basketbalová nebo hokejová utkání, v zemi konají, a to i za účasti diváků, a tak začali vyjednávat s úřady o tom, aby podobný přístup byl zvolen i na Arnold Sports Festivalu.

Samozřejmě, na všech sportovních kláních budou zavedena zvýšená opatření v oblasti zdravotní bezpečnosti. Mezi ně patří i taková, která nedovolí účast na Arnold Sports Festivalu 2020 závodníkům, kteří v posledních čtrnácti dnech pobývali v Číně, Íránu, Itálii, Japonsku a Jižní Koreji, tedy v zemích s nejvyššími počty nakažených.

Arnold Expo ZRUŠENO kvůli coronaviru!