Arnold Sports Festival téměř bez diváků

Třebaže těžiskovými dny Arnold Sports Festivalu, jenž se letos koná v americkém Columbusu v termínu od 5. do 8. března, jsou pátek a sobota, ani v těchto chvílích není zcela jasné, jaký průběh jednotlivé sportovní akce budou mít a zda se vůbec uskuteční. Pod poněkud rozpačitou organizací mamutí akce, jež bývala v minulosti v tomto ohledu naprosto bezvadná, se podepsaly obavy z šíření koronaviru. Organizátorům není co závidět; jelikož jsou povinní respektovat vůli oficiálních představitelů státu Ohio, jejich rozhodnutí musí být maximálně flexibilní, což však na druhé straně vnáší do celé situace poněkud zmatek…

Pokud jsme vás v těchto dnech informovali o tom, že – ač zrušení Arnold Expa je v platnosti nadále – původně avizované omezení divácké návštěvnosti na minimum se nekoná a přátelé, rodiny a fanoušci jsou vítání, aby přihlíželi závodům, nakonec je vše jinak.

Poslední prohlášení na oficiálním webu Arnold Sports Festivalu totiž zní tak, že diváci budou vpuštěni pouze na finálová klání soutěží, organizovaných pod hlavičkou IFBB Professional League v pátek a sobotu od 19 hodin tamního času (u nás +6 hodin). Výjimku z tohoto nařízení pak představují vybrané závody dětí, jež budou zpřístupněny jejich rodičům.

Podle státního nařízení se diváci již nebudou moci zúčastnit dalších sportovních akcí, které se budou konat tento víkend. Vzhledem k tomu to vypadá tak, že s vyloučením veřejnosti se uskuteční i semifinále 32. ročníku Arnold Classic a z těžiskových sportů tohoto magazínu také Arnold Strongman Classic. Tedy až na poslední disciplínu (Cyr dumbbell), která bude již tradičně součástí finále Arnold Classic, které by se mělo konat před zaplněným hledištěm.

Tolik tedy poslední informace k situaci v Columbusu; aktuální seznam sportů, které se letos uskuteční, i těch, které jsou zrušeny, a také specifikaci pravidel jejich divácké návštěvnosti najdete na webu Arnold Sports Festivalu.

Arnold Sports Festival 2020: většina soutěží se uskuteční!