ARNOLDův krásný vzkaz svému nejlepšímu kamarádovi, FRANCOvi

Arnold Schwarzenegger zaslal Francovi do kulturistického nebe velice krásný vzkaz. Tady si jej můžete přečíst:
„Franco,

slýchával jsi mě říkat, že nemám rád, když mě lidi nazývají samorostem, člověkem, který se vypracoval z nuly. Dokonce jsi mě slýchával říkat, že jedním z důvodů, proč nemohu toto označení přijmout, jsi ty.
Chtěl bych, abys věděl proč. Od chvíle, kdy jsme se potkali v Mnichově, jsi byl můj parťák ve všech nesnázích. Tlačili jsme jeden druhého výš a výš, soupeřili jsme jeden proti druhému, a po celou dobu jsme se bavili a smáli se kdykoliv to jen šlo.
Když jsem se konečně dostal do Ameriky, byl jsem sám. Nechal jsem za sebou svojí rodinu, svou zemi, celý svůj život. Tudíž když jsem požádal Joe Weidera, aby tě přivedl, aby jsi se mnou trénoval, bylo to proto, že jsem věděl, že bez mého nejlepšího přítele by to nebylo ono. Mohlo se mi dařit bez peněz, bez rodičů, ale nemohlo se mi dařit bez tebe.
Dnes jsem naprosto zdrcen. Jsem ale strašně, strašně moc vděčný za těch 54 let přátelství a veselí, které jsme sdíleli. Pumpování, šachy, tesařina, jídla, vtípky, životni lekce – všechno jsme to dělali spolu. Vyrostli jsme, dospěli jsme a naučili jsme se milovat. Můj život byl veselejší, pestřejší a úplnější. A to díky tobě.
Budeš mi navždy chybět. Budu ale vědět, že část tebe žije ve mně, v Debbie, Marii, a v miliónech lidí, které jsi inspirovat každý den, co jsi žil. Postarám se o Marii i Debbie, takže můžeš odpočívat bez starostí.
Mám tě rád, Franco. Nikdy nezapomenu na onu radost, kterou jsi přinesl do mého života, rady, které jsi mi dal, a tu šibalskou jiskru v očích, která se nikdy neztratila. Byl jsi můj nejlepší kamarád.
Navždy s láskou
Arnold“

Originál:

Arnold Franco