Bellator 214: Darth BADER ukončil legendárního FEDORA

Americký BELLATOR v redakci Muscle&Fitness sledujeme, ale píšeme o něm jen zřídkakdy. Zájem o tuto organizaci tu není zdaleka takový, jako o UFC. Český a slovenský market je skvěle pokryt od XFN a Oktagonu MMA. Naleznou se zde i menší organizace, ale věnovat se jim nemůžeme tak, jako nějaký čistě fighterský web.
Bellator 214, který se dnes v nočních a ranních hodinách uskutečnil v kalifornském Inglewood, nabídl akci, o které se rozhodně dá psát. V hlavním zápase večera totiž měli zápasit o titul šampiona těžké váhy legendární FEDOR Emelianenko a Ryan BADER. Karta zápasů navíc nabídla návrat mladičkého hypovaného talenta Aarona Picka, debut profesionálního wrestlera Jaka Hagera a samozřejmě mnohé další zápasy.

Ryan Bader vs. Fedor Emelianenko

Hlavní zápas večera, nejvíce očekávaný zápas Bellatoru za poslední dobu a jeden z nejvíce důležitých zápasů, jaký kdy tato organizace naplánovala. Souboj o šampiona těžké váhy, který Bellatoru chyběl od 14.5. 2016. Finále turnaje zápasů těžké váhy, do kterého se dostal úřadující šampion lehko-těžké váhy Ryan Bader. Proti němu legenda všech MMA legend, „Poslední císař“ FEDOR Emelianenko.
Levý hák a monstrózní pravačka. To stačilo Baderovi k tomu, aby během 35 vteřin ukončil veškeré naděje Fedora na zisk mistrovského pásu Bellatoru. Zápas nenabídl nic víc, ale ukončení bylo spektakulární a navždy bude součástí vybraných momentů kariéry Ryana Badera, který se tímto vítězstvím stal prvním champ-champ v historii Bellatoru. Kromě pásu šampiona těžké váhy, který vybojoval dnes, se může již rok a půl pyšnit pásem šampiona lehko-těžké váhy.
Pro Badera jde o vítězství, které znamená víc, než kdejaké jiné. Knock-outovat Fedora je něco, co fanoušci nezapomínají. Zisk druhého pásu pro šampiona Bellatoru potvrzuje jeho pozici nejlepšího zápasníka mimo UFC. Kde jsou ty časy, kdy Cormier o Baderovi řekl, že je to ten „nejsnadnější zápas ve váhovce“? Bader si v Bellatoru buduje odkaz, který stojí za to. Plánuje navíc obhajovat oba své pásy, což je pro budoucnost těchto dvou váhavek velice zajímavé.
Baderovi těžká váha opravdu svědčí. Během 3 zápasů turnaje ho soupeři trefili asi jen 3 ránami. To je neskutečná bilance pro jakéhokoliv fightera. Bader je v těžké váze fenomenálním bojovníkem. Pokud jde o Fedora, tak pokračování jeho kariéry je velikým otazníkem. Je však velká šance, že po tomto zápase kariéru ukončí.

Henry Corrales vs. Aaron Pico

Aaron Pico je sportovcem s „královskou krví“. Svět MMA jej vnímá jinak, než jiné běžné talenty. Jako přímý potomek Pío de Jesús Pica, posledního kalifornského guvernéra pod nadvládou Mexika, je opravdu trochu někým víc. Pro nás relevantní informace je ta, že má hned několik titulů jako boxer a je nesmírně úspěšný, pokud jde o zápas ve volném stylu. Sbíral totiž medaile na mládežnických světových šampionátech a jako dospělý byl dokonce jediné vítězství od Olympiády!
Picův MMA debut nebyl dobrý. Během 24 minut byl zadušen zkušeným Freemanem poté, co jej otřásl jeden z úderů. Poté však během 12 měsíců Pico získal 4 nesmírně působivá vítězství, knock-outy. Naplno ukázal své ofenzivní schopnosti a začalo se mluvit o tom, že ještě jedno vítězství a může jít o titul proti Pitbullovi. Vyhypovaný Američan však dnes v noci selhal.
Svého soupeře Corralese už měl skoro na lopatkách, jeho útočné schopnosti byly znovu na očích všem. Corrales se však z problémů dostal a využil toho, že si Pico v postojí věří až moc. Pico vůbec nerespektoval svého soupeře a zaplatil za to velice draze. Corrales jej jednou přesně umístěnou pravačkou vypnul a při následkém pádu Picovi na cestu ještě něco přibalil.
Pro Corralese jde o největší vítězství kariéry. A Pico? Ten se bude muset hodně zamyslet nad tím, jaký styl boje bude nadále preferovat. Zdá se, že jeho brada na tom moc dobře není, což je v jeho 22 letech velikánský problém.

 

Jake Hager vs. J.W. Kiser

Jake Hager, z WWE pod jménem Jack Swagger, je dalším profi wrestlerem, který se přesunul do MMA. Další známá jména jsou například Bobby Lashley, CM Punk nebo samozřejmě Brock Lesnar. Jake má za sebou slušné výsledky v amatérském wrestlingu, na čemž staví svou strategii i v MMA. Jeho profesionální debut to jen potvrdil, i když nebyl proti žádnému kvalitnímu soupeři.
To se však dalo čekat. Hager vzal Kisera na zem, trochu do pobil a pak bez problému nasadil arm-triangle. Kiser se snažil vzdorovat jak to jen šlo, ale nakonec se vzdal. Jack Swagger aka Jake Hager v zápase vypadal velice dobře na to, že šlo o první profesionální zápas jeho kariéry. Myslím si, že může mít v Bellatoru dobrou kariéru a těším se na jeho další zápas.

Výsledky Bellator 214

Ryan Bader porazil Fedora Emelianenko – KO v 1. kole
Jake Hager porazil J.W. Kisera na submission (armtriangle) v 1. kole
Henry Corrales porazil Aarona Pico – KO v 1. kole
Juan Archuleta porazil Ricky Bandejasa na body
Adel Altamimi porazil Brandona McMahona na submission (páka na loket) v 1. kole
Art Rivas porazil Seana Johnsona – TKO v 1. kole
Jesse Roberts porazil A.J. Agazarma na body
Jay Jay Wilson porazil Tylera Beneke na submission (RNC – dušení zezadu) v 1. kole
Desmond Torres porazil Steva Ramireze na submission (armtriangle) v 1. kole
Ryan Lilley porazil Jamese Barnese – KO v 1. kole
Weber Almeida porazil Odana Chinchilla – TKO v 1. kole
Thor Skancke porazil Jesse Merritta na submission (dušení north-south) v 1. kole
Craig Plaskett porazil Iana Butlera na body

Ryan Bader, Foto: Timothy Norris / Forum Photos