BIG RAMY jde do boje se Šádkem a Osladilem

BIG RAMY

Již 9. rok můžeme sledovat kulturistickou senzaci jménem Mamdouh Mohammed Hassan Elssbiay. Tohle jméno mnohým z vás nic neřekne, protože tohoto chlapíka znáte pod přezdívkou BIG RAMY. Big Ramy, skromný kluk z Egypta, začal trénovat v roce 2009. V roce 2010 poprvé ochutnal anabolické kuře, které připravují v kuwaitském  Oxygen Gym. O dva roky později na amaterské Olympii vážil 130 kg a získal profi kartu.

BIG RAMY – 2012 Amateur Olympia

Senzace s mimořádně objemnými stehny byla na světě. O rok později, tedy v roce 2013, absolvoval Egypťan svůj profi debut na New York Pro, kde ukázal pod vedením Dennise Jamese hodně solidní formu a dominoval nevídaným způsobem. Kvalifikoval se na svou první Olympii, kde také soutěžil a kontroverzně skončil až 8. za Jayem Cutlerem. V této chvíli egyptského obra poznal úplně každý fanoušek kulturistiky.
Od chvíle, kdy se stal profesionálem, mu mnozí předpovídali budoucnost šampiona Olympie. Neexistuje většího kulturisty, ale pouze o tom naštěstí tento sport není. I tak je podivuhodné, že v roce 2017 odešel ze souboje s Philem Heathem jako poražený. Ten největší, nejvýznamnější a nejprestižnější titul v kulturistice mu tedy nadále uniká. Jeho kariéra je v tomto ohledu velkým zklamáním. Ne pro mě, ne pro vás, ale pro něj samotného, protože úspěch v podobě titulu šampiona Mr. Olympia pro něho znamená úplně nejvíc. Ve svých 36 letech může mít to nejlepší za sebou. Na Olympii totiž v roce 2018 obsadil až 6. místo a v roce loňském dokonce ani nezávodil. Kvůli světové panice způsobené koronavirem bylo dlouhou dobu nejasné, jakým způsobem a pokud vůbec se pokusí kvalifikovat na Olympii letošní. Na Arnold Classic v březnu tohoto roku se mu to nepovedlo ani pod vedením nového trenéra Chada Nichollse…

Heath vs Big Ramy – 2017 Mr. Olympia

NPC EUROPEAN

V tuto chvíli však máme konečně jasno. Big Ramy letos závodit bude a my si na to nemusíme počkat moc dlouho. Už za pouhých 10 dnů nastoupí k soutěži NPC EUROPEAN ve Španělsku, kde se bude bojovat o první tři místa, která budou znamenat přímou kvalifikaci na Olympii. Celá událost bude pro česko-slovenské fanoušky o to zajímavější, že na ni budeme mít hned několik svých zástupců. Velikánský Egypťan v Alicante narazí na českou trojici Bednář – Šádek – Osladil a také na Slováka Illése. Mezi hlavní favority souboje o první tři místa, která znamenají místenku na Olympii, budou rozhodně patřit Angličan Hollingshead a Brazilec Brandao. Doufejme, že jedno z těchto míst urve náš závodník a bude mít jistou Olympii.
Čeká nás mimořádně zajímavá soutěž a účast nejlepšího egyptského závodníka přiláká fanoušky po celém světě. Právě tato soutěž znovu rozhodne o tom, kdo je českou jedničkou. Udrží svou pozici Lukáš Osladil, nebo poprvé Lukáše porazí Milan Šádek, a nebo dokáže šokovat své krajany Slavoj Bednář? Tuhle soutěž si rozhodně nesmíte nechat ujít, a proto sledujte náš web, kde se můžete těšit na preview před závodem i shrnutí výsledků po jeho skončení.