BIG RAMY zraněný? Zpátky v Kuwaitu? Konec s Neilem Hillem?

Big Ramy

Je mu 34 let, pochází z Egypta a my jej známe pod přezdívkou BIG RAMY.

Big Ramy

Mamdouh Mohammed Hassan Elssbiay, jak zní celé jméno egyptského kulturisty, který většinu svého času v kulturistice trénoval v kuwaitském Oxygen Gymu jako největší tvář týmu kulturistů pod Baderem Boodaiem (majitel Oxygen Gym řetězce posiloven), je nepochybně jedním z nejlepších kulturistů na světě. Svou profi kartu vyhrál v roce 2012, kdy po vítězství na Kuwait Golden Cup vybojoval vítězství na amatérské Olympii, které mu navíc zaručilo i zisk profi karty.

7 let – 6 trenérů

Ramy má od té doby na svém kontě 5 profesionálních vítězství a vynikající výsledky na Olympii. Na ni skončil osmý (2013), sedmý, pátý, čtvrtý, druhý a šestý (2018). Od roku 2014 se říká, že ten další rok Ramy konečně Olympii vyhraje. Skutek utek. Ramy za poslední roky střídá trenéry. Pomáhal mu Bader Boodai, Dennis James, George Farah, Chris Aceto, Ahmad Askar a naposledy taktéž Neil Hill. Spolupráce s Neilem trvala přitom jen půl roku a nestihli spolu ani jedinou soutěž. Že nestihli píši z toho důvodu, že spolu už zřejmě nejsou. Ramy by měl totiž svou další přípravu absolvovat znovu v Kuwaitu. No kdo ví, jak to nakonec bude.
Pokud by se tato informace potvrdila, bude to znamenat, že Ramy během 7 let (s Neilem začal spolupracovat v 2018) vystřídal 6 trenérů. To je hrozná statistika. Kdo se v kulturistice pohybuje trochu víc ví, že trenér nemá šanci dovést svého svěřence k 100% formě hned na první pokus. Bohužel, pokud chcete Ramyho trénovat, tak často máte pouze tu jednu příležitost. A v případě Neila Hilla dokonce ani tu jednu, protože závody spolu nestihli.

Konec pro rok 2019 – zranění ramene

U Ramyho se dle jeho vlastních slov začaly začátkem 2019 objevovat problémy s ramenem. Díky této situaci musel odložit jarní plánovaný „comeback“ až na léto. Aktuální situace dle dostupných zdrojů vypadá tak, že Ramy v roce 2019 závodit nebude. Tím pádem bude chybět i na Olympii. Měl by se však vyhnout operaci. Jedná se však o nejasné informace často z druhé i třetí ruky. Nick Trigili, Dave Palumbo nebo AJ Kelly, kteří situaci komentovali pro různá média, nemají informace přímo od Ramyho. Ramy se k situaci vyjádřil zatím pouze tak, že operace nebude.
Definitivní informace by měla přijít v průběhu následujících hodin až dní. Big Ramy by měl nahrávat rozhovor pro svého sponzora a v něm jasně a definitivně říct, jak se věci mají. Můžeme se těšit, co z něj vypadne. Na jaké otázky by měly zaznít odpovědi?

Je Big Ramy zraněný?
Čeká ho operace?
Plánuje stihnout Olympii?
Vynechává zbytek 2019
Vrací se do Kuwaitu?
Bude jej i nadále trénovat Neil Hill, nebo má vyhlédnutého někoho jiného?

Big Ramy