Björnsson: 129kg Cyr dumbbell a šikmé tlaky 3 x 3 x 210 kg

Pokud jsme o minulém tréninkovém vlogu Hafthora Björnssona napsali, že šlo spíše (na jeho poměry) o lehčí trénink bez osobních rekordů, tento tréninkový záznam již vylepšená maxima islandského obra přináší. Dvojnásobný vítěz (2018, 2019) Arnold Strongman Classic se k obhajobě prvenství v americkém Columbusu připravuje opravdu svědomitě a šest týdnů před prestižním kláním (odehraje se v dnech 5. až 7. března) zvedá již hodně impozantní zátěže.

Obr, měřící 206 cm a vážící 196 kg, na videu absolvuje trénink, zaměřený na rozvoj tlakové síly. Začíná jej zdvihem jednoručky nad hlavu, který bude testem takové síly také v Columbusu. Vystoupá až k 129 kg s tzv. Cyr dumbbell (replika jednoruční „kulové“ činky kanadského siláka Louise Cyra) ve dvou sériích po dvě opakování. Zejména druhým opakováním obou sérií – pokud se jedná o stabilizaci zátěže ve vzpažení – k dokonalosti ještě cosi málo chybí, přesto Thor vyjadřuje spokojenost a konstatuje nárůst výkonnosti.

Jelikož na Arnold Strongman Classic bude letos na výběr ze dvou jednoruček – o váze 147 kg a 124 kg, přičemž i jediný zdvih těžší činky předčí libovolný počet opakování s lehčí metou – bude zajímavé sledovat, kam až se Björnsson v příštích týdnech dostane.

V tréninku pak dvojnásobný vítěz Arnold Strongman Classic a šampion World´s Strongest Man (2018) pokračuje tlakem velké činky na šikmé lavici. S rezervou provede tři série po tři opakování s 210 kg, což – jak sám položertem míní – jsou dost možná nejtěžší série šikmých tlaků, jaké kdy kdo na Islandu provedl.

Po několika sériích striktních tlaků jednoručky (unilaterálně, tedy každou paží zvlášť) ve stoji Björnsson trénink ukončuje benčpresem. S úchopem v šíři ramen provede dvě snadné série po 5 opakováních se 180 kg.

V závěru videa pak Björnsson avizuje příchod Martinse Licise, který by měl s ním na Islandu absolvovat několik tréninků. Licis se na Arnold Strongman Classic 2020 nominoval teprve 18. ledna vítězstvím na kvalifikační soutěži v Santa Monice, je také loňským držitelem titulu World´s Strongest Man.

Společné tréninky obou behemotů před Arnold Strongman Classic 2020 proto budou pro fanoušky zajisté velice zajímavé.