Björnsson a Licis: lehký trénink vršku

Do prestižní Arnold Strongman Classic, jež se koná dnech 5. až 7. března jako součást Arnold Sports Festivalu 2020 v americkém Columbusu (Ohio), zbývají necelé čtyři týdny a příprava účastníků vrcholí. Jak jsme již informovali, dva z hlavních aspirantů na přední umístění – dvojnásobný šampion Hafthor Björnsson (2018, 2019) a loňský stříbrný medailista Martins Licis – spojili své síly a rozhodli se absolvovat sérii společných tréninků v Björnssonově domovském Thor´s Power Gymu v Kópavoguru na Islandu. Jelikož Thor zveřejňuje záznamy svých tréninku pravidelně na svém YouTube kanálu, můžeme oba borce sledovat i my.

Zatím poslední trénink se na webu objevil 8. února a je věnován procvičení horní poloviny těla. Hafthor se zaměřuje na zvedání jednoručky nad hlavu, přičemž trénuje jen lehce a dělá série tří opakování levou i pravou paží se Cyr dumbbell o hmotnosti 81 kg. Trénink je určen zejména pilování techniky, rozvoji dynamiky a také aktivní regeneraci.

Odpovídá tomu i zbytek tréninku: tlak jednoruček vsedě (2 x 6 x 59 kg), tlak jednoruček na šikmé lavici (2 x 8 x 54 kg) a doplňková práce na zádech, zadních deltoidech a tricepsech. V závěru nám Thor poskytne pohled na displej digitální váhy, na které zrovna stojí. Můžeme vidět údaj 199,2 kg, je tedy pravděpodobné, že v Columbusu bude závodit s váhou přes 200 kg.

A ještě bonbónek na závěr. Pokud byl tento trénink spíše lehký, brzy se dočkáme opravdového masakru. Thor avizuje, že v těchto dnech by mu měla být doručena replika Cyr dumbbell vážící cca 150 kg! Uvážíme-li, že jej čeká také ladění vrcholu na mrtvých tazích, v nejbližších videích se rozhodně bude na co dívat.

Björnsson: Cyr Dumbbell 3 x 129 kg! (kompletní záznam tréninku)