Björnsson: cesta k mrtvému tahu 501 kg, garážová posilovna

Na své cestě za rekordním pozvedem také nejlepší strongman současnosti Hafthor Björnsson reflektuje situaci koronavirové pandemie. Jeho nejnovější vlog nás proto – místo do Hafthorova domovského Thor´s Power Gymu – zavede do Björnssonovy garáže, kde shromáždil několik kousků základního tréninkového vybavení.
Na programu je lehký trénink hrudníku a doplňků na záda, zadní delty a tricepsy. Thor začíná trénink třemi sériemi benčpresu se 150 kg pro 10 opakování. Totéž schéma sérií a opakování pak zopakuje na šikmé lavici se 130 kg. Jednotlivá opakování jsou lehounká a Hafthor si pochvaluje skvělé napumpování prsních svalů.
Po tlacích Björnsson pokračuje několika sériemi přitahování v předklonu se speciální osou umožňující paralelní úchop (tzv. multi grip bar). V komentáři zdůrazňuje, že po tlacích vždy vykonává nějakou variaci tahového cviku na záda. Považuje to za prostředek uchování zdraví ramenních kloubů; když to v minulosti nedělával, míval s rameny problémy…
Zbytek tréninku patří přitahování k obličeji s extenzní gumou a francouzským tlakům vleže na podlaze se zmiňovanou osou pro paralélní držení.