Björnsson: dřepy, tahy a strongman disciplíny

Nejnovější příspěvek na YouTube kanále Hafthora Björnssona (31) je opět věnován přípravě na nadcházející Iceland´s Strongest Man 2020 (8.–9. 8.), kde míní Thor vybojovat svůj desátý titul v řadě. Jelikož patrně nejlepší strongman současnosti během tréninku sleduje na mobilu pokus o světový rekord masters v mrtvém tahu, o nějž se v přímém přenosu (v rámci online série World´s Ultimate Strongman) pokoušejí Angličan Terry Hollands a Rus Michail Šivljakov, víme, že nejnovější díl má na současnost přece jen trochu časový odstup. Vzhledem k oné události (během níž ani jeden z obou borců v pozvedu neuspěl na avizované metě 430 kg) je zřejmé, že záznam vznikl ještě 27. června.

Thor má na programu dřepy s bezpečnostní osou (testuje zbrusu novou tzv. transformer bar od společnosti Kabuki Strength), které absolvuje v třech sériích po 5 opakováních se 190 kg. Poté již pokračuje siláckými disciplínami – přehazováním 30kg báglu přes horizontální hrazdu (v tomto případě zábradlí horní etáže posilovny) a kombinací farmářské chůze s nošením těžkých pytlů.

Poněkud aktuálnější sekvence z Thorova tréninku se pak objevují na jeho instagramu. V těchto dnech tam obrovitý Islanďan (206 cm) zveřejnil záznam série mrtvých tahu. Ačkoli od doby, kdy začátkem května ustavil nové historické maximum v mrtvém tahu 501 kg (s trhačkami a v podpůrném dresu), zhubl přes 20 kg (z 206 kg na nynějších cca 185 kg, viz snímek v záhlaví tohoto článku), pozved mu pořád jde. Ostatně posuďte sami: oněch 370 kg pro dvě opakování vypadalo hodně lehce!