Björnsson: lehké dřepy, výpady a břicho pod dohledem své manželky Kelsey

Obrovitý Hafthor Björnsson (31) přiváží tréninkové náčiní, jež našlo dočasně využití v jeho garáži, zpátky do Thor´s Power Gymu v islandském Kópavoguru. Po uvolnění bezpečnostních opatření souvisejících s koronavirovou pandemií bude Hafthorova posilovna brzy otevírat a je potřeba vše náležitě připravit. Björnssona čeká lehký trénink: tři pracovní série dřepů s bezpečnostní osou po pět opakování se 180 kg, poté výpady v chůzi a nakonec procvičení břišních svalů (prkno, zkracovačky, kmitání nohama vleže na zádech) pod pečlivým dohledem jeho půvabné manželky Kelsey.

Po tréninku obrovitý Islanďan (206 cm), pyšnící se třemi prvenstvím z Arnold Strongman Classic (2018-2020) a titulem World´s Strongest Man (2018), využívá pro zlepšení regenerace chladivé návleky, které mu pomáhají s prevencí zánětových procesů v kolenech. Mrazivá kúra trvá přibližně 15 minut.

muscle-fitness.sk_treninkove_metody_variace programu_5x5_weider_krea_genic_208_kps_najucinnejsi_kreatinPo historickém rekordu v mrtvém tahu s hodnotou 501 kg, jež vytvořil ještě 2. května, Björnsson využívá procesy aktivní regenerace, v posilovně cvičí spíše lehce, mnohdy spájí cviky do supersetů nebo okruhů (nikoliv v tomto tréninku), trénuje každý druhý den, obvykle dvojfázově. Vzhledem k avizovanému boxerskému dueluEddie Hallem (termín stanoven na září 2021) přidává k posilovně také aerobní složku a nácvik boxerských technik. I to je důvod, proč se v gymu zatím drží spíše (pro něj, nikoliv pro běžného smrtelníka) lehčích vah, brutální zátěže by totiž dobře nekonvenovaly s boxerským tréninkem.

Zvýšené aerobní úsilí u Thora vedlo i ke snížení tělesné hmotnosti. Pokud při rekordním pozvedu začátkem května vážil ještě 206 kg, na tomto videu (jež je zatím nejnovější na Björnssonově YouTube kanále, nikoliv však zcela aktuální a události na něm jsou nejméně týden, a možná i více, staré) váží již 196 kg. Docela aktuální údaj o jeho tělesné váze z první poloviny tohoto týdne je pak 188 kg. Užijte si pohodovou atmosféru následujícího tréninku, přátelé.