Björnsson: poslední těžký tlakový trénink před ASC 2020

Přednedávnem jsme vám přinesli informaci o tom, že Hafthor Björnsson v přípravě na letošní Arnold Strongman Classic zaznamenal nový osobní rekord v tlaku jednoruček na šikmé lavici, když s párem 100-kilových činek provedl 6 opakování. Nyní vám nabízíme kompletní záznam onoho tréninku, který se odehrál v Björnssonově domovském Thor Power´s Gymu v Kópavogure na Islandu a byl posledním těžkým tlakovým dnem před jeho cestou do amerického Columbusu. Tam se v dnech 6. a 7. března koná prestižní klání strongmanů, na němž bude 31letý islandský kolos (206 cm, 200 kg) usilovat o vítězný hattrick, jelikož na Arnold Strongman Classic triumfoval také v letech 2018 a 2019.

Tentokrát bylo hlavním cílem Björnssonova tréninku osahat si 146kilovou kulovou jednoručku s tlustou osou (tzv. Cyr dumbbell), přemístit ji soupažně k rameni, stabilizovat a pokusit se o výraz jednou paží. Nakolik se mu to povedlo, to můžete zhlédnout na záznamu, začátek stopáže pokusu je v 6:25.

Právě Cyr dumbbell bude v Columbusu hlavním testem tlakové síly (letos poprvé v 19leté historii klání chybí soupažný tlak nad hlavu s kládou, potažmo soukolím) a v programu figuruje také jako poslední. Björnssonovou strategií je nastoupit do závěrečné disciplíny s dostatečným bodovým náskokem z předešlého účinkování v soutěži a pak udělat, co bude v jeho silách, pro pojištění kýženého výsledku.

Ačkoli – vzhledem k bezpečnostním opatřením souvisejícím s epidemií koronaviru – se valná část soutěže odehraje za zavřenými dveřmi (až na Cyr dumbbell, jež se jako závěrečný test síly uskuteční během finále Arnold Classic, kde jedině bude přítomnost diváků povolena), věříme, že i v poněkud komorní atmosféře se siláci vybičují k vrcholnému úsilí a předvedou dech beroucí výkony.

Björnsson: 6 šikmých tlaků s párem 100kg jednoruček!