Björnsson: příprava na Iceland´s Strongest Man 2020

Hafthor Björnsson pokračuje v přípravě na letošní ročník soutěže Iceland´s Strongest Man, kterou v minulosti 9krát po sobě vyhrál a nyní míní přidat 10. titul v řadě. Závod se v jeho severské domovině koná 8. srpna a aktuální video z Björnssonova YouTube kanálu jej zachytává na tréninku v době, kdy do soutěže zbývá osm týdnů. Thor konstatuje pozvolný úbytek tělesné hmotnosti, když mu displej na digitální váze (při výšce 206 cm) ukáže 187 kg. A neodpustí si ani malý žertík, když poznamená, že bez tenisek a spodního prádla by vážil jen 175 kg…

Snímek aktuální Thorovy formy, jenž se objevil v těchto dnech na jeho instagramu.

Trénink v jeho domovském Thor´s Power Gymu v Kópavoguru je tentokrát zaměřen na dynamické a běhavé disciplíny, čili přehazování pytle přes horizontální příčku (v tomto případě zábradlí vyvýšené etáže posilovny) a farmářská chůze s párem 112kilových kufrů v kombinaci s přenášením těžkých báglů naplněných pískem. Ještě než se Thor pustí do siláckých disciplín, absolvuje rozcvičení kyčlí a kolen ve formě dřepů s bezpečnostní osou – ve třech sériích po 5 opakováních se 183 kg.

V závěru videa trojnásobný vítěz Arnold Strongman Classic (2018–2020) a šampion World´s Strongest Man (2018) rozmlouvá se svým pravidelným sparingem Runarem (menší pokérovaný chlápek), chystajícím se na premiéru mezi strongmany, o tom, v čem tkví klíč k úspěchu v siláckých zápoleních. Björnssonova odpověď je pak zcela jednoznačná: vyrovnanost v jednotlivých testech síly a absence výrazné slabiny. Podíváme-li se na Björnssona a jeho sportovní kariéru prizmatem několika posledních let, nelze s ním než souhlasit.

Následující video pak pochází z Thorova instagramu, kde se objevilo teprve v těchto dnech (příspěvky na instagramu jsou obvykle velice aktuální, kdežto videa na YouTube kanálu jsou přece jen uveřejňována s odstupem několika dnů až jednoho-dvou týdnů). Thor na něm trénuje zdvih klády se 157 kg a pochvaluje si bezproblémový průběh přípravy. Z fotografie, jež vznikla v těchto dnech, je pak patrný další úbytek tělesné váhy, nicméně Thor zjevně překypuje vitalitou a energií.