Björnsson: trénink log liftu a boxerský sparing

Další trénink log liftu v přípravě na Iceland´s Strongest Man 2020 (8. až 9. 8.) v podání Hafthora Björnssona, tentokrát těžší varianta. Po zapracování provede Thor tři pracovní série po jednom opakování se 162 kg. Poté pokračuje dalším testem tlakové síly ramen – zdvihem obří jednoručky (soupažně k rameni, odtud již jen jednou paží) nad hlavu. Cílová váha pro dnešek je 95 kg a Björnsson s ní absolvuje několik jedniček. Je vidět, že Thor tentokrát není tak docela ve své kůži, vzápětí se dozvídáme, že ačkoli přijal hodně tekutin, magnézia, draslíku i soli, cítí se být dehydratovaný a chytají jej křeče.

Úvodní dvě disciplíny strongmanů střídá superset sestávající z benčpresu s párem 59kg jednoruček (3 x 8) a přitahování jednoručky v předklonu. Poté Thor zařadí doplňkové cviky na latissimy (stahování kladky), manžety rotátorů (externí rotace s kladkou) a tricepsy (stlačování s kladkou). Posledně zmiňovaný cvik pod dojmem z vyrýsovaného crossfitera, jenž do Thor´s Power Gymu v islandském Kópavoguru dorazil v společnosti tří sličných cvičenek, Hafthor absolvuje pro něj nezvyklým stylem shazovaček.

Poté již konečně můžeme spatřit také něco z Thorovy boxerské průpravy, o níž si můžeme udělat obraz ze sparingu, který absolvuje se svým trenérem boxu Skuli Armannssonem. Více boxerských vložek, které Hafthor absolvuje v přípravě na pěstní zápas s Eddie Hallem (stanoven na září 2021 v Las Vegas), bude brzy následovat.