Bleskově: Adéla Ondrejovičová mistryní světa v profesionálkách!

Blesková informace z Číny: Adéla Ondrejovičová se před pár minutami stala světovou šampionkou v profesionálkách kategorie bodyfitness. IFBB Elite Pro závodnice, tvář prestižního týmu Elite Pro Slovakia, vybojovala své 7. vítězství v řadě. Tentokrát však to nejprestižnější a zároveň historické. Stala se vůbec první vítězkou mistrovství světa profesionálek a navázala tak na stejný úspěch, jaký se minulou neděli povedlo získat jejímu týmovému kolegovi, Michalu Križánkovi. Páté místo vybojovala další Slovenska, Alžběta Peťková.

Women’s physique: V kategorii physique žen zabodovala Míša Kohutová, která za sebou nechala všechny soupeřky a titul světové šampionky v profesionálkách tak putuje i do České republiky.

Fitness: Oksana Orobets je královnou fitness. Závodnice s ne moc estetickou soupeřkou byla podle rozhodčích jasnou vítězkou, o čemž svědčí výsledkové listiny. Nás může těšit, že Eva Baníková skončila druhá. Eva se může pyšnit titulem šampionky afrického Arnold Classic a 2. místo ze světového šampionátu určitě musí brát. Rok 2018 se ji nakonec celkem vydařil.

Wellness: Souboj Angela Borges vs. Getta Beqa z loňského světového amatérského šampionátu se tentokrát zopakoval v profi divizi. V loňském roce to dopadlo lépe pro závodnici z Kosova, když se právě ona stala absolutní šampionkou. Letos v profi divizi na závodě v daleké Číně se však zadovala hvězda brazilského wellness. Obě závodnice získaly 11 bodů a remízu pak musely rozseknout další hodnotící kritéria.

Bikini Fitness: Melina Keltaniemi je světovou šampionkou v bikinách a pokud nevíte, o koho jde, tak se nemusítě cítit zle. Melina je sice celkem aktivní závodnicí, ale díru do světa zatím svými výsledky neudělala. Od toho byly v bikinách jiné závodnice. Jako například hlavní favoritka závodu Yana Kuznetsová, krásná Kristina Narbutaityte nebo stále se zlepšující „nováček“ v profi Ksenia Romanova. Zapomínat se nemohlo ani na aktivní Polky a naši Marinu Mocanu, která od loňského jara, kdy závodila vůbec poprvé, udělala obrovský progress a odzávodila téměř 20 závodů. Finka tentokrát překvapivě všem vypálila rybník a je pravda, že fanoušci jsou výsledkem překvapení a zpochybňují jej. Hlavní je však slovo rozhodčích a ty po bodové rovnosti přisoudili vítězství  Melině.

 

Adéla Ondrejovičová mistryní světa profesionálek

Míša Kohutová vítězkou kategorie women’s physique, Foto: IFBB Elite Pro

Wellness Top 3, Foto: IFBB Elite Pro

Fitness Top 5, Foto: IFBB Elite Pro

Bikini Fitness Top 5, Foto: IFBB Elite Pro