Blokáda Bratislavy kvůli zavřeným fitkám už v pondělí! Boj proti absurditě.

Blokáda Bratislavy

Vyjedou bojovat proti absurditě. Místo zkrachování, nebo zadlužení, chtějí raději pracovat. Chtějí poskytnout své prostory lidem, kteří cvičí a trénují. Každý s jiným cílem. Někdo chce zhubnout, další zas nabrat svaly, mnozí rehabilitovat různá zranění a někteří si volí fitko jako relax, kde se udržují aktivní. Ne každého baví potit se na Slunci. Většina se tedy v posilovnách dostává do kondice, čímž utužuje své zdraví a tedy i imunitu. Při pohledu na některé zákonodárce a vlivné lidi posledních týdnů by možná bylo fajn, kdyby do posilovny zavítali. Určitě by jim to pomohlo, protože obezita je celkem vážná nemoc. Nemám problém jim doporučit posilovny, nebo i konkrétní trenéry. Mnozí z nich by pak z vlastních úst nemohli vypouštět takové bláboly, kterými argumentují pro odložení otevírání fitness center.


Majitelé fitek i jejich zaměstnanci dlouhou dobu čekali na to, co jim slovenská vláda poví. Dlouho nic neslyšeli a z toho co slyšeli se nakonec ukázalo, že to bude úplně jinak. Zatímco v České republice jsou posilovny otevřeny už téměř 4 týdny a lidé cvičit chodí, tak na Slovensku nikdo neví, co bude. Tedy kromě finančních problémů, které budou pro mnohé devastační.
Slováci však mají štěstí, protože vždy se ukáže někdo, kdo je za ně ochoten bojovat proti nespravedlnosti. Pokud byste čekali, že se za mě postaví vedení SAFKST, které by mělo být schopno prezentovat pro vládu nejvíce relevantní a přesné informace o chodu posiloven v roce 2020, tak byste byli na omylu. Místo nich v jedné z nejdůležitějších rolí vystupuje Pavel Kiseľ z Únie fitnesscentier Slovenska, též znám jako prezident federace NABBA/WFF na Slovensku. Velice aktivní je v současné situaci také jeden z nejlepších kulturistů v historii Slovenska, účastník Olympia víkendu, Andrej Mozolani. Oba zmínění tak ukázali, jak velkými osobnostmi slovenské kulturistické scény jsou. Díky jejich odhodlání se k nim mohou ostatní přidat.

Blokáda Bratislavy už zítra v 6:30 na D1

Půjde ve skutečnosti o 380 aut zmiňovaných panem Kiseľem, nebo bude nakonec blokáda Bratislavy ještě větší? To se ukáže až zítra ráno. No úplně nejlepší by bylo, kdyby dostala fitness centra zelenou a žádná blokáda by být nemusela. Za nějakých 12 hod. se dozvíme, jak se situace vyvrbila.
Hlavní osobnosti celé akce můžete sledovat na jejich Facebooku:
Andrej Mozolani
Pavel Kiseľ