Brandon Curry: tréninky před Olympií

Brandon Curry patří k nejvážnějším favoritům na titul Mr. Olympia 2019

Třebaže mu již před léty byla předpovídána skvělá budoucnost, svůj nezměrný potenciál začal 36letý Američan doopravdy naplňovat teprve loni.

Ačkoli příslib věcí příštích naznačil již rok 2017. Curry tehdy zvítězil na dvou závodech IFBB Professional League, přičemž jeden z nich patřil pod prestižní koncesi Arnold Classic (Arnold Classic Australia), kdežto na druhém (Ferrigno Classic) porazil v přímém souboji Cedrica McMillana.

Náhlý výkonnostní spurt, který v onom roce předvedl, je dáván do souvislosti se začátkem jeho angažmá v kuvajtském Oxygen Gymu, kde nachází naprosto ideální podmínky na přípravu. Poprvé v životě se mohl soustředit jen na jídlo, trénink a odpočinek.

Jeho tělo na to reagovalo takřka okamžitě a Curry – po létech výkonnostní stagnace – nabírá novou svalovou hmotu, kterou se mu daří i náležitě zpracovat…

 

Curry při svém triumfu na letošní Arnold Classic. Dosáhne na nejvyšší příčku i na Olympii?

 

Ostatně v plné parádě to předvede na loňské Olympii, kde obsadí finálové 5. místo a – po senzačním triumfu Shawna Rhodena (který na pódiu poráží 7násobného šampiona Phil Heatha) – se stává právě on tou největší senzací Olympia Weekendu 2018.

Vrchol dosavadní spolupráce Curryho s kuvajtskou líhní Badera Boodaie pak přišel letos začátkem března, kdy Brandon suverénně zvítězil na prestižní Arnold Classic v americkém Columbusu (Ohio). Daleko lepšími proporcemi přitom odsunul na druhou příčku Williama Bonaca, který v Columbusu obhajoval vítězství z roku 2018.

Triumf na Arnold Classic 2019 je pro 36letého Curryho zatím jeho největším vítězstvím, po letošním září to však již nemusí platit. Brandonovo jméno se totiž stále častěji skloňuje v souvislosti s nadcházejícím Olympia Weekendem, přičemž se o něm nezřídka mluví jako o jednom z nejvážnějších kandidátů na prestižní titul Mr. Olympia.

Při absenci některých zvučných jmen z minulosti (loňský vítěz Rhoden, sedminásobný king Heath, gigant Elssbiay) je pravděpodobné – pokud tedy nevyhraje držitel Sandowa z roku 2008, brzy 50letý Dexter Jackson – že se 14. 9. na pódiu Orleans Areny v Las Vegas dočkáme nového, v pořadí již 15. šampiona.

Bude jím právě Curry?

Taková spekulace nevypadá nikterak nereálně, což dobře dokládají i následující videa, zachytávající Curryho na tréninku v Oxygen Gymu několik týdnů před letošní Olympií. Brandon na nich vypadá opravdu impozantně, viďte?

 

Brandon Curry (trénink ramen 3 týdny před Mr. Olympia 2019)

 

Brandon Curry (trénink zad a tricepsů
s Larry Wheelsem 3,5 týdne před Mr. Olympia 2019)

 

 Brandon Curry (trénink hrudníku 4 týdny před Mr. Olympia 2019)

 

Brandon Curry (trénink paží 6 týdnů před Mr. Olympia 2019)