Bratři Stoltmanovi: nová videosérie na cestě za siláckými rekordy

Bratři Luke a Tom Stoltmanovi startují novou videosérii. Sourozenci ze skotského Invergordonu se honosí přívlastkem nejsilnější bratři na světě – a vzhledem k jejich silovým dovednostem s tím lze jen souhlasit.

Mladší Tom (25, 203 cm, 174 kg) nedávno vytvořil nový světový rekord ve zvedání Atlasova kamene, když dostal přes horizontální příčku ve výši 122 cm kouli o hmotnosti 286 kg. Starší Luke (35, 191 cm, 155 kg) pak týden před svým mladším bratrem atakoval historické maximum ve zdvihu klády a 230 kg jen těsně nezvládl, když k úspěšnému pokusu chyběly snad jen milimetry v dopnutí jednoho z loktů…

Nicméně bratři jsou zpátky a oba se chtějí pokoušet o totéž, co minule. Tom míní vylepšit svůj vlastní rekord ve zvedání Atlasova kamene na rovné tři metráky a nejlíp již v polovině června. Pokoušet se o to míní podobně jako i při předchozím rekordu a jak jsme již v podmínkách koronavirové pandemie zvyklí: bez diváků a před kamerami zajišťujícími přímý online přenos.

Luke pak chce vyzvat gravitaci opět ve zvedání klády. Pokud ovšem naposledy zkoušel 230 kg, nyní je jeho cílem ještě o pět kg víc. Kdy? Pokud jsme dobře porozuměli z poněkud divoké angličtiny obou bratří, tak někdy v srpnu.

Úvodní video přibližuje i trénink urostlých sourozenců na cestě za jejich ambiciózními cíli. Mladší Tom nás provede tréninkem mrtvého tahu z 2,5cm tlustých podložek, kde v 5 pracovních sériích zvedá 300 kg. Trénink poté uzavře krčením ramen.

Podsaditý Luke se soustředí na log lift a my jej můžeme sledovat při striktních tlacích nad hlavu s kládou vážící 147 kg. Radost pohledět! Závěr tréninku v jeho podání pak patří tlakům s jednoručkami na šikmé lavici s 15stupňpovým sklonem a 2vetřinovou pauzou v protažené pozici s činkami u hrudníku.

Věříme, že další videa, jimiž bratři zdokumentují svou cestu za kýženými světovými rekordy, budou neméně zajímavá.