Brian Shaw: cesta za 701 librami (317,8 kg) v benčpresu (IX.)

Po předchozím lehčím týdnu, jímž Brian Shaw uzavřel čtyřtýdenní tréninkový mikrocyklus, je společně se svým parťákem Tylerem Stycklem připraven na další náročnou torturu. Oba si unisono pochvaluji, že týden zvolnění umožnil jejich kloubům a pojivovým tkáním dostatečnou regeneraci.

Je to vidět i během tréninku, v němž Brian v tlaku na lavičce vystoupá až na tři velice snadná pauzovaná opakování s 217,7 kg. Čtyřnásobný držitel titulu World´s Strongest Man opakovaně vyjadřuje spokojenost: i ve vrcholné sérii dokázal zachovat dynamiku u všech opakování, která mu navíc přišla hodně snadná. A to je dobře, protože Brian každý jeden trénink pečlivě plánuje a nenechává se unést spontánním pocitem. Proto ho také nevidíte, že by po splnění plánované série – leč byla snadná – přidával na činku další kotouče. Brian zdůrazňuje, že vše má svůj čas: nyní se zaměřuje na budování pracovní kapacity a zdokonalování techniky. Těžké váhy (rozuměj pro něj, nikoliv pro běžného smrtelníka) přijdou až pak.

Po klasickém tlaku vleže Brian s Tylerem pokračují dynamickými pauzovanými benčpresy, při nichž se zaměřují na rychlost jednotlivých opakování. Brian provede pět trojek se 185,9 kg. Další variací benčpresu, kterou zakomponují do aktuálního tréninku, je tlak činky ze zarážek těsně nad hrudníkem, přičemž důraz je opět kladen na rychlost startu osy z mrtvého bodu. Brian absolvuje několik jedniček se 170 kg. Zbytek tréninku patří doplňkové práci na prsou (rozpažování s kladkami), bicepsech (zdvihy na horních kladkách) a tricepsech (francouzské tlaky s jednoručkami na negativně nakloněné lavici).

Po tréninku Brian Shaw vyjádřil přesvědčení, že je na dobré cestě, cítí se skvěle, je nadšený z toho, jak se zlepšuje po technické stránce a jak se mu daří pracovat na dynamice. Věří, že všechny metodické aspekty (důraz na techniku, pauzovaná opakování, dynamický rozjezd činky od hrudníku), které nyní na tréninku forsíruje, mají svůj význam a fungují. Sám je prý zvědav, kam až na své cestě za impozantní známkou v raw benčpresu dojde, ale prý by to mohlo být docela daleko.