Brian Shaw: cesta za 701 librami (317,8 kg) v benčpresu (X.)

Průlomový trénink v dosavadní přípravě 4násobného držitele titulu World´s Strongest Man na dosažení impozantní mety v raw benčpresu. Brian Shaw (38) se konečně dostává na mezní známku 500 liber (224,5 kg), na každé straně olympijské osy má tedy po pět 45librových (20,4 kg) kotoučů, což kvituje se zjevným nadšením. Jeho radost stoupá do nebes, když s 224,5 kg provede tři snadná opakování s pauzou na hrudníku. Jeho sparing Tyler Styckle chválí Briana za to, že rychlost prvního i posledního opakování byla naprosto identická. Sám Brian pak konstatuje, že vnímá zjevné zlepšení v dynamice tlaku zespodu od hrudníku, v stabilitě a v zapojení práce nohou (tzv. leg drive).

Cesta za benchpressom weider-mega-mass-4000-7-kg-kvalitny-gainer-fit-plus

Bývalý nejlepší strongman světa pak v návalu euforie učiní malé doznání. Když v roce 2018 na společném tréninku s Bradley Martynem provedl pět opakování tlaku vleže s 500 librami (224,5 kg), tlačil tenkrát stylem „dotek s hrudníkem a ihned nahoru“, tedy bez zastávky v dolní poloze (viz video, ona série začíná v 9:16). Brian je přesvědčen, že tenkrát by tři pauzovaná opakování s 500 librami nedal ani náhodou, tudíž je spokojen, že aktuální trénink zjevně zabírá, těší se z progresu a je zvědav, kam až na své cestě dojde. Kromě toho Shaw cítí také, že zlepšený benčpres bude pro něj přínosem v strongmanských disciplínách, vyžadujících tlakovou sílu ke zvedání břemen nad hlavu, a z toho má radost dvojnásob.

Po vrcholné sérii třech opakování benčpresu s 224,5 kg pokračuje Brian v tréninku dynamickým tlakem vleže (5 x 3 x 190,5 kg) v supersetu s přitažením (vleže na zádech) činky zavěšené v gumových expandérech k hrudníku. Závěr tréninkové lekce pak patří izolovanému procvičení prsou (rozpažování s kladkami), bicepsů (zdvihy na horních kladkách) a tricepsů (francouzské tlaky s jednoručkami hlavou dolů).