Brutální zranění při dřepu – virální video

Pouze pro otrlé

Internetem se šíří naprosto neuvěřitelné video z dřepu ruského trojbojaře Yaroslava Radashkeviche. Tomu je 20 let a v neděli se pokoušel o dřep s 250kg na soutěži v Rusku. Výsledkem je hrůzostrašné zranění v podobě hned několika zlomenin. Celý pokus včetně klíčového momentu, kdy se všechno událo, je zachycen na videu, které přikládáme níže. POZOR! Video je pouze pro silné povahy. Nejprve si jej možná pusťte bez zvuku.

Je dřep nebezpečný?

Otázka je prostá, odpověď však rozhodně ne. Nebezpečné může být cokoliv. Dřep jako takový patří mezi nejnáročnější cviky, jaké můžete provádět. Čím silnější jste, tím větší výzvu pro vás představuje fyzicky i mentálně. Zároveň je potřeba k němu přistupovat s respektem. Nikdy nepodcenit přípravu, rozcvičku, zahřání celého organismu včetně svalů a okolí kloubů.
Problém v případě ruského sportovce byl dle dostupných informací v tom, že šel na závod zraněný. Sám však nevěděl, co jaké míry. Týdny před osudovým momentem si na tréninku i mimo něj stěžoval na silnou bolest nohy. Řešil to klidem a léky na bolest, i když do toho stále trénoval. Výsledkem je toto zranění.

Video