California Pro 2020: Antoine Vaillant míří na Olympii!

California Pro 2020

Propadák z minulého týdne je zapomenut. Olympia se může připravit na dalšího závodníka z Kanady.

ANTOINE VAILLANT

Antoine Vaillant sice skončil před týdnem na Floridě na New York Pro 7., ale to je dnes úplně jedno. Na California Pro přesunutém do Las Vegas vybojoval své první profi vítězství a tím se také kvalifikoval na svou první Olympii!

Antoine má za sebou roky, kdy zažil úplné dno a nebyl daleko od toho, aby to všechno ukončil. Měsíce strávené v rehabilitačních zařízeních pro drogově závislé byly nutným zlem, stejně jako loňská ruptura bicepsu. Antoine je však skutečně zpátky a minimálně po sportovní stránce dnes v noci zažil nejlepší moment své kariéry. Žádnému kulturistovi nepřeji tak moc jako jemu a jsem nesmírně rád, že to dokázal!
Kanadský závodník nastoupil v Las Vegas k soutěži mnohem lépe nachystaný, než před týdnem na Floridě. Výrazně zlepšil svou prezentaci a už v průběhu prvního vyvolávání bylo jasné, že tato mnohem plnější verze kulturisty z Kanady bojuje o první místo. Největším soupeřem mu byl Maxx Charles, který sice má větší jméno, více zkušeností i větší svaly, avšak právě Antoine dokáže zvýraznit jeho nedostatky. Maxx postrádá detaily, kterými Kanaďan disponuje. Nic by se však nestalo, pokud by brutální Maxx zvítězil, protože kvality na to má. To ale neplatilo v noci. Vítězství patří Kanadě.

MAXX CHARLES

Pokud jde o samotnou soutěž, tak jediným pozitivním na ní byli závodníci. Je fascinující v jak mizerných prostorech, s hrozným pozadím a naprosto tragickým světlem mohou na světě probíhat soutěže, které mají být profesionální. Vždyť v České republice máme po této stránce mnohem lépe uspořádané závody na té vůbec nejnižší úrovni. Zmínit mohu například brněnský Smartlabs cup. Pokud by si někdo myslel, že se kulturistika posouvá, tak rozhodně ne v tom důležitém. Po té organizační stránce je na tom ta vrcholná kulturistika hodně zle. A jak může sport růst, když ho fandové nemohou důstojně sledovat?

AN NGUYEN

Osvětlení na soutěži bylo ostudné a z tohoto důvodu si netroufám hodnotit závodníky negativně. Pozastavím se však u 5. místa, které získal Eddie Bracamontes. Na základě nekvalitních materiálů, které jsou dostupné, vypadal velmi dobře a nejspíše měl skončit před Patrickem Moorem, kterého porazil třetí An Nguyen. An zažívá po výsledkové stránce velice dobrou šňůru závodů a jeho kariéra se ubírá dobrým směrem. Zdá se, že dokáže dělat formu mnohem častěji, než v minulosti. A to je v jeho případě nesmírně důležité, protože pokud jde o kvalitu a krásné svaly, tak tím už nějaké roky disponuje.

California Pro 2020 výsledky

foto: NPCNEWSONLINE