Cancún Pro: Križánek a Ondrejovičová šampiony!

Cancún Pro 2019

Poslední profesionální soutěž závodníků IFBB Elite Pro je za námi. Tentokrát vycestovali profíci na jihovýchod Mexika, kde se nachází velice populární „letovisko“ Cancún s těmi nejkrásnějšími plážemi v Mexiku. Cancún Pro je v kalendáři Elite Pro velikou stálicí. Vždyť se konal už třetí ročník. V roce loňském zde zvítěžil Tomáš Kašpar. I letos se do Mexika vydali Češi i Slováci.

Michal Križánek

Michal Križánek zažil na MS profesionálů pocit první porážky v profesionálech. Na jeho návrat jsme však nečekali vůbec dlouho. Michal Cancún plánoval a také se jej zúčastnil. Forma dobrá, tím spíš v konkurenci, jaká ho v Mexiku čekala. Michal s přehledem vyhrál a vrátil se tak do pozice šampiona. Teď na něj čeká v minulosti několikrát zmiňovaná pauza. Jaro vynechává a návrat plánuje až na evropský Arnold Classic. Uvidíme lepšího kulturistu, hezčího kulturistu, většího kulturistu? Musíme si počkat.

Adéla Ondrejovičová

Pro někoho možná bylo překvapením, že se Adéla stala i letos profesionální mistryní světa. Během jara totiž nalezla v Tereze Linhartové vyrovnanou soupeřku. Podzim však ukázal, že Adéla je v očích rozhodčích prototypem bodyfitnessky, Terezu totiž porazila jak na MS, tak i včera v Mexiku. Adély kralování pokračuje.

Výsledky:
IFBB Elite Pro World Championships up to 90kg

No a kdo je nejlepší 90kou v IFBB, ne-li na světě? Estetický Fin Mika Sihvonen potvrdil svou výjimečnost a v Mexiku se stal profesionálním mistrem světa v IFBB Elite Pro. Vážným soupeřem mu byl asi jen Rus Melnikov, který konečně jakštakš vyladil formu.

Mika Sihvonen

1. Mika Sihvonen, Finland
2. Andrei Melnikov, Russia
3. Carlos Nunes, South Africa
4. Misael Avila, Mexico
5. Jimson Janga, Curacao

Bodybuilding:

Michal Križánek měl v Cancúně dva vážné soupeře. Honzu Turka, který si nakonec odváží skvělé druhé místo, čímž pouze potvrdil svou kvalitu, která rok od roku stoupá. A poté novou tvář Open kulturistiky z Kolumbie. Rubiel Antonio Mosquera je dost možná největší obludou a talentem, na kterého zatím Križo v profi narazil. Rubiel má před sebou velkou budoucnost, která bude ještě větší, pokud vylepší své slabiny. Těch je hodně, ale má na čem stavět. Je obrovitý.
1. Michal Križánek, Slovakia
2. Jan Turek, Czech Republic
3. Rubiel Antonio Mosquera, Colombia
4. Vasyl Remizov, Ukraine
5. Jason Stone, Canada

Body fitness:

Tereza Linhartová podle mě na podzim nastupovala mnohem lepší, než během jara. Byla víc bodyfitnesskou. No rozhodčí ji tentokrát před Adélu nedali. Rok 2019 byl pro český supertalent velkým rokem. Jak ale znovu porážet Adélu? Upřímně? Netuším.
1. Adéla Ondrejovičová, Slovakia
2. Tereza Linhartová, Czech Republic
3. Tatiyana Pudovkina, Estonia
4. Tibis Aranque, Venezuela
5. Vanesa Alvarado Tapia, Mexico

Adéla Ondrejovičová

Wellness fitness:

1. Anissa Costa, Brazil
2. Beatriz Vasquez, Mexico
3. Alma Lozano Landero, Mexico
4. Linda Mireya Topia Mora, Mexico
5. Urania Politis, Greece

Men’s physique:

1. Dmytro Horobets, Ukraine
2. Elias Junio Barbosa De Souza, Brazil
3. Max Murillo, Costa Rica
4. Toni Gallego, Mexico
5. Joan Bonilla, Dominican Republic

Bikini fitness:

1. Kseniya Oleinik, Russia
2. Esther Garcia Diaz, Spain
3. Karina Gavrikova, Hungary
4. Kristine Jansone, Greece
5. Bridget Foster, United Kingdom

Michal Križánek