Čeká nás nejhorší Mr. Olympia soutěž 21. století?

Mr. Olympia 2019

Čeká nás nejhorší Mr. Olympia soutěž 21. století? Letošní Olympia bude poznamenaná neúčastí velkých hvězd, a proto je na místě tato otázka. Jaká je situace?

Dennis Wolf, 2013 Mr. Olympia víkend, Foto: Eastlabs

Kdo nebude závodit?

Shawn Rhoden – 100% (nebude závodit) – důvodem jsou problémy, o kterých jsme vás informovali zde Shawn je obviněn mimo jiné ze znásilnění a pořadatelé Mr. Olympia víkendu mu nedovolí startovat.
Phil Heath – 75% – Phil se stále ještě nevyjádřil a vzhledem k tomu, že závod typu Mr. Olympia potřebuje náležitou reklamu, tak je účast 7-násobného krále velmi nepravděpodobná. Phil na podzim absolvoval náročnou operaci kýly.
Kai Greene – 90% – o návratu krále spekulujeme od roku 2015, kdy se Kai poprvé na Olympii neobjevil. Kai Greene nikdy neohlásil konec kariéry, ale jsou to již 3 roky, kdy závodil naposledy. Právě kvůli nárokům reklamy se zdá nepravděpodobné, že by letos závodil.
Big Ramy – 90% – Big Ramy se buď objeví v Tampě a vyhraje, nebo letos na Olympii nebude. Prosté. Jak je to možné? Big Ramy se na loňské Olympii nedokázal znovu kvalifikovat na Olympii pro letošní rok, protože skončil mimo Top 5. Mezi tím se však nikde nepokusil kvalifikovat na jiné soutěži, nezávodil a Tampa pro něj je poslední šancí. Ramy však podle dostupných informací není v přípravě. Nikdo neví, jak je na tom jeho rameno, které jej trápilo. Nevíme tedy ani to, zda je zpátky v plném tréninku.

Dennis Wolf  – 100% – Dennis Wolf se v roce loňském ukázal na Arnold Classic po pauze způsobené zraněním krční páteře. Byl to propadák. Dennisovi zdravotní problémy nedovolí pokračovat v závodění. Kariéru neukončil pouze kvůli tomu, aby si udržel sponzory, těch mu ale moc nezůstalo.
Cedric McMillan – 90% – Cedric podle dostupýných informací taktéž neplánuje závodit v Tampě a kvůli tomu ani on nebude mít dost bodů k tomu, aby se dostal na Olympii. Proč to nezkusí? Těžko říct, formu má. Možná už chce závodit jen na Arnold Classic?
Victor Martinez – 100% – Victor závodil v jarní části sezóny. Od té doby jsme jej neviděli. Letošní rok je Victorovým 19. rokem mezi profesionály a nekorunovaný král 2007 Mr. Olympia se určitě na prkna vrátí. Nejdříve však asi až v roce příštím.
Hadi Choopan – 99% – to už jsme tu měli dvakrát, potřetí to nebude jiné. Íránský kulturista se kvalifikoval na Olympii v roce 2017 i 2018, ani jednou však nedostal víza potřebná k vycestování do USA. Šance, že by víza získal během dalších 8 týdnů je mizivá. Hadi by zcela reálně mohl ohrozit závodníky v Top 6. Tuto šanci bohužel nedostane.

Kdo však závodit bude?

Dexter Jackson
Roelly Winklaar
William Bonac
Brandon Curry
Clarence De Vis
Steve Kuclo
Maxx Charles
Juan Morel
Josh Lenartowicz
Patrick Moore
Jonathan DeLaRosa
Nathan De Asha
Michael Lockett
Spolu s nimi vítěz Portugal Pro, které se koná tento víkend, a vítěz Tampa Pro, které se uskuteční za 14 dnů poté. Doufejme, že mezi nimi bude Čech.
Dále pak 3 nejlepší kulturisté na body. A i zde doufejme, že mezi ně bude patřit Čech.

Nejhorší a nejnapínavější?

Na letošní Olympii nebude žádný z vítězů posledních 10 ročníků Olympie. Neobjeví se ani žádný kulturista, s vyjímkou 2008 Mr. Olympia Dextera Jacksona, který by kdy na předchozích Olympiích obsadil druhé místo. Pokud jde o velká jména a statistiky, tak je ta letošní Olympie velkým zklamáním a dost možná nejhorší Olympií v historii.
Ale víte co? Absence největších hvězd znamená, že tu bude nový Mr. Olympia. Teprve 15. muž v historii se bude moct pyšnit titulem Mr. Olympia, pokud tedy ve svých 49 letech nedokáže nemožné Dexter Jackson. Čeká nás nesmírně vyrovnaný boj nejspíše mezi Bonacem, Winklaarem a Currym. To je vzrušující a napínavá představa. Letošní Olympia bude Olympií, na kterou se těším úplně nejvíc. Opravdu totiž nevím, kdo bude vítězem. Kdo vyhraje podle vás? A bude tento kulturista, jako vítězové předchozích ročníků, stále tím nejlepším kulturistou planety?

Curry vs Bonac na 2019 Arnold Classic, Foto: repone


Heath vs Greene, 2013 Mr. Olympia víkend, Foto: Eastlabs