Čistě s PeVanem – nový projekt Petra Vaniše

Petr Vaniš je špičkovým českým profesionálním kulturistou, který začínal se soutěžní kariérou roku 1992. Jeho prvním velkým úspěchem bylo vítězství na mistrovství ČR 1998 a 1999. O čtyři roky později se již probojoval na mistrovství světa 2003 do indické Bombaje, kde získal 4. místo. V roce 2006 přestoupil do kulturistické federace NABBA a získal 3. místo na MS a titul mistra Evropy 2006. Po 5 letech strávených ve federacích NABBA, WABBA, NAC, kde dosáhl všech titulů, které je možno v těchto federacích získat (mistr světa 2007 – NABBA, 2009 – WABBA a Mr. Universe 2008 – NABBA, 2010 – NAC), se vrátil do federace IFBB – do profi divize a kvalifikoval se až na Olympia 212 Showdown roku 2012!

Svou soutěžní kariéru sice ukončil, ale zůstává velice aktivním. Je provozovatelem fitness centra PeVan Gym v Sedlčanech a Praze, zároveň působí jako trenér a poradce pro výživu. Nedávno šokoval vydáním knihy Vyhrát nebo zemřít, kde otevřeně líčí svůj příběh a zkušenosti s dopingem.

Projekt Čistě s PeVanem

Petrův projekt Čistě s PeVanem se zaměřuje hlavně na mladé nadšence kulturistiky a fitness, a pak i na jejich rodiče. Ptáte se, proč rodiče? Petr vám odpoví takto: „Jsem také rodič jako mnozí z vás. Zajímá mě, co moje děti dělají. Mám o ně strach. A jestli se vaše děti rozhodly pro kulturistiku nebo fitness, tak není žádná záruka, že budou v bezpečí. Kulturistika a fitness jsou plné anabolik a dalšího dopingu. V dnešní době je tolik veřejně dostupných informací a návodů na to, jak dopovat. Je to jedna velká hrůza a současná mladá generace si myslí, že to bez dopingu prostě nejde. Je to stále horší a horší – co mám možnost vidět na sociálních sítích nebo slyšet v posilovnách, mají s dopingem zkušenosti již náctiletí.

O všem, čím jsem si v kulturistice prošel, se dočtete v knížce VYHRÁT nebo ZEMŘÍT. Po přečtení knihy se určitě nebudete divit, že vznikl projekt PeVan Clean Bodybuilding and Fitness – PCBF, ve kterém chci nabádat mladé nadšence kulturistiky a fitness, aby svůj milovaný sport dělali čistou cestou bez dopingu, a tím je ochránit od případných zdravotních problému. V kulturistice jsem si šel hodně tvrdě za svým snem, teď půjdu minimálně se stejným úsilím do PCBF.

Semináře, soutěže i videosérie

Součástí projektu budou osvětové semináře proti dopingu, tréninkové kempy, výživové semináře, diagnostika pohybového aparátu, sestavení tréninkových, objemových, tvarovacích a dietních plánů, plánů na doplňky výživy atd. Vyvrcholením projektu bude v každém roce bohatě dotovaná soutěž PeVan Clean Cup, kde bude provedeno minimálně 10 dopingových testů.

Prohlédněte si první klip, ze série videíí s kterými začne PeVan Family přicházet na téma dopingu. Píše Petr Vaniš: „Ve videu jsme jako prvního hosta měli Mudr. Jiřího Hrabáka, o pár týdnu později, udělal Jirka rozhovor s Kirem. Kdo nevíte, Kiro je právě ten, který na YouTube nabádal náctileté k dopování.