CONOR McGregor suspendován na 6 měsíců! Jak dopadl KHABIB?

UFC 229

Vzpomínáte si na souboj Conor McGregor vs. Khabib Nurmagomedov z říjnové UFC 229? Už je to docela doba, že? Velcí fandové však rozhodně nezapoměli. A co víc, téměř 4 měsíce čekají, jakým způsobem nevadská atletická komise (NAC) potrestá hlavní aktéry pozápasového cirkusu, kdy Khabib naskočil na trenérský tým Conora.
Pokud sledujete dění v USA, tak určitě víte, jak neschopná tato atletická komise ve skutečnosti je. Tuto svou vlastnost i neskutečnou neefektivnost potvrzuje každý měsíc, když musí něco projednávat, respektive odložit projednávání na příští schůzi. No trvalo 4 měsíce, než jsme se dozvěděli, jak vlastně budou aktéři potrestáni.

Conor McGregor

Suspendován na 6 měsíců – možný návrat 6.4. 2019
Pokuta: 50 tisíc dolarů
Co provedl? Na akci UFC 229 se pouze bránil, když jej po ukončení zápasu napadli dva týmoví kolegové Khabiba. Bránil se, ale i tak se snažil rozdat nějaké ty rány. Pro projednávání trestu Conora bylo irelevantní, jak Conor urážel a verbálně útočil na Nurmagomedova a jeho rodinu, avšak komise vnímá i tyto projevy jako problémové. Nikdo samozřejmě nezapomíná ani na útok Conora a jeho „gangu“ na autobus plný zápasníků včetně Khabiba. Conor v tomto případě musel dokonce před soud.

Khabib Nurmagomedov

Suspendován na 9 měsíců (může být sníženo na 6 měsíců) – možný návrat 6.4. 2019
Pokuta: 500 tisíc dolarů
Co provedl? Při zápase donutil Conora vzdát se a vybojoval tak největší vítězství své kariéry. O několik vteřin později letěl vzduchem a skočil do sekce přidělené trenérskému týmu Conora. Tam si vybral jako svou oběť Dilona Danise, kontroverzní osobnost bojových sportů, která je známá tím, že si otevře ústa na každého. Khabib byl na tento svůj počin pyšný a vyjádřil se, že  jej rozhodně nelituje.

Týmoví kolegové Khabiba: Zubaira Tukhugov a Abubakar Nurmagomedov

Suspendováni na 12 měsíců – možný návrat 6.10. 2019
Pokuta: 25 tisíc dolarů, každý z nich
Co provedli? Oba po skončení zápasu vnikli do Oktagonu a zaútočili na Conora McGregora. Brali to jako odvetu za urážlivá slova vůči Khabibovi, jejich rodině, víře a kultuře. Oba dva byli bezprostředně po UFC 229 náležitě pyšní na svůj počin.
Ani jeden se nemusí stresovat tím, že by měl platit pokutu. Tu za ně zaplatí Khabib, který zároveň prohlásil se v Nevadě už nikdy zápasit nebude a stejně tak jej neuvidíme v UFC dřív, než jeho dva kamarády.

Jon Jones a jeho licence

Komise projednávala také situaci Jonese spojenou s dopingovými prohřešky vyvolávající otazníky, kterou bylo potřeba vyřešit co nejdříve. Jones totiž plánoval zápasit na UFC 235, kde má obhajovat titul proti Anthonymu Smithovi.
Výsledek?
Jon Jones dostal povolení, licenci, na 1 zápas v Nevadě – UFC 235
Jon Jones bude testován minimálně dvakrát do měsíce a náklady spojené s testováním bude muset uhradit přímo on
Jon Jones je v Nevadě vítán, Nevada chce pořádat zápasy, kde je Jones jedním z taháků, ale posvítí si na něj víc, než na jiné bojovníky
Situace okolo Jonesova případu ve vztahu k přesným vědeckým údajům týkajících se dopingových nálezů Jonese na metabolit anabolického steroidu turinabol není jasná. Jinými slovy, nikdo pořádně neví a nedokáže jasně říct, kdy se tento metabolit dostane permanentně pryč z Jonesova systému

Foto: Julio Cortez/AP