CZECHIA PRO s Križánkem, Ondrejovičovou a 10 Čechy!

CZECHIA PRO

Největší událost jarní sezóny v kulturistice je tady! Alespoň tedy pro domácí fanoušky. Ostrava tento víkend přivítá ty nejlepší IFBB Elite PRO-fesionální závodníky kategorií kulturistika Open, bodyfitness a bikini fitness. Fandové budou mít jedinečnou možnost sledovat v akci více, než desítku našich profesionálů. Ze Slovenska na závody cestují Križánek, Malatin a Ondrejovičová. ČR bude zastupovat parta v čele s Tomášem Kašparem. Dále můžeme počítat s Turkem, Furínem, Dajčem, Bursou, Říčarovou, Linhartovou, Mocanu, Zemanovou a Myslivcovou. To je solidní seznam závodníků. V listině figuruje také jméno Petra Šidla, který se však odregistroval a po dietě už se vrhl do nabírání. Už má téměř 130kg!

Startovní listiny podle FB IFBB Elite Pro a kratší preview

Kulturistika OPEN

Križánek a pak až ti ostatní? Plno lidí to tvrdí, ale mezi tyto lidi nepatří Križovi soupeři a už vůbec ne sám Michal Križánek. Ten své soupeře respektuje, často uznává a nikdy by si je netroufl podceňovat. Tím by jim totiž otevřel dveře k tomu, aby ho strhli z trůnu krále IFBB Elite Pro. O vítězství se s ním určitě bude chtít porvat každý z jeho soupeřů. Největší šanci však bude mít závodník, který po Križovi zanechal tu asi zatím největší stopu jako kulturista. Obrovitý Čech Tomáš Kašpar. Hora svalů, která těží z připravenosti. Tomáš letos válí a na Maltě ukázal opravdovou formu, která byla nad síly téměř všech soupeřů. No bylo by to něco, kdyby dokázal Križa porazit „doma“ v Ostravě.
Ostravu má rád Honza Turek a i od něj můžeme čekat, že se bude chtít předvést. Medaile by byla úspěchem. No má možnost zabojovat a my se tak můžeme těšit.
Aleš Bursa závodil na AC Afrika ve formě, kterou pořádně nestíhal. V Ostravě by měl být ready a jeho souboj s Erikem Malatinem, který jej u protinožců porazil o jediný bodík, tak bude velmi zajímavý.
Vypíchnout chci jméno Andrei Melnikov. Šampion africkéhoo Arnolda z 90ky. Můžě překvapit, pozor na něj! Má krásné tvary a pokud ještě vylepší formu, bude nebezpečný pro všechny Čechy.
TOMÁŠ KAŠPAR, Czech Republic
JAN TUREK, Czech Republic
ERIK MALATIN, Slovakia
JOZEF FURÍN, Czech Republic
PETR ŠIDLO, Czech Republic – neměl by startovat
MARTIN DAJČ, Czech Republic
ALEŠ BURSA, Czech Republic
ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK, Poland
MICHAL KRIŽÁNEK, Slovakia
YILBERTO VASQUEZ BATISTA, Dominican Republic
ANDREI MELNIKOV, Russia

Bodyfitness

Odveta Ondrejovičová vs. Linhartová vs. Simitsopoulos. Z bodyfitness se na posledních 3 soutěžích stala ohnivá kategorie, ve které nikdo pořádně neví, co čekat. Doufejme, že rozhodčí už mají jasno v tom, jak má tato kategorie vypadat. Kdo jiný, než oni? Bude hodně zajímavé, jestli i tentokrát skončí český supertalent Tereza Linhartová poslední, respektive mimo přední příčky. Pokud ano, tak co dál? Jít ho physique žen? Zkusit to v NPC/IFBB PRO? A nebo přijít méně přípravená i osvalená, tedy, horší?
A pak je tu Margita Říčařová. Ta se vrací na prkna a rozhodně nebude chtít být do počtu.
VICTORIA KOZINETS, Ukraine
TEREZA LINHARTOVÁ, Czech Republic
ADÉLA ONDREJOVIČOVÁ, Slovakia
AKSANA YUKHNO, Belarus
SABINE SIMITSOPOULOS, Germany
ULLMER JENNIFER, Germany
YEKATERINA PAVLOVSKAYA, Kazakhstan
MARGARITA ŘÍČAROVÁ, Czech Republic
KONNIE SLYZIUTE, United Kingdom

Bikini fitness

Návrat Mariny Mocanu, výborně. Dlouhodobě jedna z nejlepších závodnic Elite pro čeká první start v 2019 a bude zajímavé sledovat, zda si ji rozhodčí pamatují. Počítat na přední příčky se určitě musí i s Polkou Nowak, Litevčankou Žiauberytė, Španělkou Escandar a samozřejmě i Ruskou Kuznetsovou, která letos změnila image.
MARIETTA KIIANLINNA, Finland
JESSICA JONSSON, Sweden
VERONIKA ZEMANOVÁ, Czech Republic
ELENA MILJAGINA, Estonia
IRINA ZHELEYKO, Russia
KARINA GAVRIKOVA, Hungary
YEKATERINA SHALAMOVA, Kazakhstan
NATALIA ODINTSOVA, Russia
KOROTKA KRYSTYNA, Ukraine
LENKA MYSLIVCOVÁ, Czech Republic
IVANNA ESCANDAR FERNÁNDEZ, Spain
YANA KUZNETSOVA, Russia
RAMONA ŽIAUBERYTĖ, Lithuania
MARYNA OBORSKA, Ukraine
KSENIYA OLEINIK, Russia
NEVENA UGRENOVIC, Austria
RENATA NOWAK, Poland
MARINA MOCANU, Czech Republic
VIVIEN PFISTER, Germany