CZECHIA PRO vyhráli KRIŽÁNEK a LINHARTOVÁ

CZECHIA PRO 2019

Tři profesionální kategorie a k tomu ještě amatérská část závodu. Czechia Pro v Ostravě bylo i letos pod taktovkou pořadatelů Kubík – Pešát a týmu lidí, okolo nich. Soutěž v Ostravě pomalu, ale jiště, získává svou prestiž a určitě tomu pomáhá skutečnost, že láká velká jména. Startovní listina to jen a jen potvrzovala. Križánek, Kuznětsová, Ondrejovičová a k tomu dalších 11 českých profíků a Erik Malatín ze Slovenska. Může být!

Vítěz Czechia Pro – Michal Križánek

KULTURISTIKA OPEN

– foto ZDE
Tak jak to bude tentokrát? Križánek a pak až ti ostatní? Križo na instagramu avizoval, že forma nebude top. Nebude to takové, jako na Arnold Classic, ale spíše něco jako Malta. Otevřena dvířka pro ostatní? Možná. Nikoliv na Czechia Pro. I 90% Križánek (no možná 95%, protože v zadních postojích byl velice ostrý) si totiž s každým v Ostravě poradil. Pro Križa tak jde o osmé profesionální vítězství (Madrid, Ostrava, St. Pölten, Barcelona, Benidorm, Malta, Johannesburg a znovu Ostrava) a kralování pokračuje. Nepochybuji, že na podzim bude ještě lepším kulturistou a posune šňůru vítězství za desítku. Kulturistou je teprve 27 měsíců.
Zajímavý byl souboj o druhé a třetí místo. A souboj to doopravdy byl, protože rozhodnutí nebylo jednohlasné. Tomáš Kašpar nezopakoval pekelnou formu z Malty a Honza Turek naopak ukázal letošní nejlepší formu. Výsledek byl takový, že rozhodčí nakonec vůbec poprvé umístili Turka před Kašpara. Úzký pas Honzy Turka je opravdu něčím, na čem může stavět svou kariéru.
Andrzej Kolodziejczyk z Polska se v Ostravě prezentoval jako ten nejvyrýsovanější kulturista. Forma jako řemen! K tomu navíc solidní masa svalů a o čtvrtém místě bylo rozhodnuto. Polák vypadal skvěle!
Páté místo pro Aleše Bursu? Čeští fanoušci asi budou nadšení, no pohled na fotky jasně odhaluje, že Aleš může být za tohle umístění hodně rád. Symetrií i formou ho Rus Melnikov i Slovák Malatín jasně poráželi. Oba navíc měli o poznání lepší spodek těla, než Bursa. Domácí prostředí, podpora fanoušků, názor rozhodčích… je to jedno. Bursa pátý, Rus šestý a Malatín sedmý. Na tom totiž záleží.

Vítězka Czechia Pro – Tereza Linhartová

BODYFITNESS

– foto ZDE
Aby Tereza Linhartová porážela Adélu Ondrejovičovou, tak musí přijít horší. Horší musí být forma a svalů musí být méně, nebo to alespoň tak musí vypadat. Tak jsem pochopil výsledek z Jižní Afriky. Myslím si, že něco podobného se v Ostravě událo a princezna Elite Pro, Tereza Linhartová, tak podruhé porazila královnu Adélu. Mezi těmito dvěma úspěchy Terezy však leží právě ta obrovská prohra z před 14 dnů, kdy Tereza obsadila poslední místo na AC Jižní Afrika. Já doufám, že rozhodčí mají definitivně jasno v tom, jak má tato kategorie vypadat.
Pro Adélu Ondrejovičovou by tato změna mohla znamenat jak obrovskou výzvu, tak i ještě větší problém. Bude jen na ní, jak se k situaci postaví a jestli dokáže pozici nejlepší bodyfitnessky v IFBB urvat znovu pro sebe. V Tereze má mladou talentovanou soupeřku s vynikajícími proporcemi. Je dost možné, že se z bodyfitness stane ta nejvíce soutěživá kategorie v profi divizi. A to je něco, co by vás mohlo zajímat. Není nad to, když je souboj o každé místo napínavý až do samotného verdiktu.

BIKINI FITNESS

– foto ZDE
19 závodnic ve startovním poli, kdo jste jich kolik znali? Já jen polovinu, a proto jsem sice favoritky měl kde hledat, ale vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby nějaká pro mě zcela neznámá závodnice uspěla. Vítězství ale nakonec neuniklo Yaně Kuznětsové, největší hvězdě v bikini fitness pro divizi, která však není světovou šampionkou. Yana zažila v Elite Pro hodně úspěchů, avšak v Jižní Africe před 2 týdny byla „až“ třetí. Teď si chuť spravila a skutečnost, že za sebou nechala 18 závodnic, ji musí hodně těšit.
Českou republiku nejlépe reprezentovala Marina Mocanu, která třetím místem ukázala, že v Elite Pro patří mezi top závodnice.
Lenka Myslivcová obsadila sedmé místo, což není výhra, ale pro mladou závodnici známka toho, že na to jde dobře. Její potenciál je velikánský.
Koho však čeká hodně bilancování? Veroniku Zemanovou. Ta má za sebou sérií ne moc dobrých výsledků. Formu mívá, ale na bikini tam je také dost svalů. I ona se bude muset zhoršit, aby měla lepší výsledky. Nemyslím si, že by se chtěla stát bodyfitnesskou. Veronika patří mezi zkušené závodnice, určitě vymyslí plán, jak dál.

Vítězka Czechia Pro – Yana Kuznětsová

Foto: EASTLABS

 

Honza Turek

Aleš Bursa

Tomáš Kašpar

Erik Malatín

Martin Dajč

Jozef Furin