De Asha trénuje hrudník před AC 2020

Ačkoli na startovních listinách letošního 32. ročníku Arnold Classic, zveřejněných na oficiálním webu Manionovy IFBB Professional League zatím nefiguruje, server Arnold Sports Festivalu 2020 jej na svém seznamu má. Řeč je o britském profíkovi Nathanovi De Asha.

Ještě pár slov k selekci závodníků pro Columbus. Účast na Arnold Classic je podmíněna jakýmsi „trojkolovým“ výběrovým systémem, což znamená, že závodník nejprve předběžně projeví o start zájem, načež mu jej pořadatel schválí (nebo také ne) a on pak – v případě kladného vyrozumění – svůj úmysl startovat potvrdí. Jelikož britský kulturista Nathan De Asha tímto procesem zdárně prošel a svou účast avizuje i v nadpisu následujícího videa, lze jeho absenci na startovce brát nejspíš jen jako technikou chybu a pouhou formalitu.

De Asha, jenž mezi profesionály působí od roku 2016 a za tu dobu nasbíral čtyři vítězství, se k účasti na hierarchické dvojce kalendáře IFBB Professional League připravoval v kuvajtském Oxygen Gymu pod vedením tamního trenéra Ahmada Askara. Vzniklo tam i následující video, dokumentující jeho trénink hrudníku.