Dexter Jackson: tréninky před AC 2020

Letošní, v pořadí již 32. ročník prestižní Arnold Classic v open profesionálním bodybuildingu mužů bude zajímavý také tím, že na soupisce figurují i jména čtyř předešlých vítězů. Jsou jimi Victor Martinez (2007), Cedric McMillan (2017), William Bonac (2018) a Dexter Jackson, jenž má na kontě rekordní počet prvenství z této soutěže, když v Columbusu triumfoval v letech 2005, 2006, 2008, 2013 a 2015.

Dexter Jackson v přípravě na Arnold Classic 2020. I ve věku 50 let patří pořád k nejvážnějším favoritům.

Zajímavě je, že zatímco s 46letým Martinezem jako s potenciálním vítězem nepočítá snad vůbec nikdo (a dle jeho vlastních slov není vyloučeno, že 7. 3. na pódiu Greater Columbus Convention Centra zazní jeho labutí píseň), s nejstarším účastníkem, 50letým Dexterem Jacksonem je to právě naopak. Nestárnoucí Blade (Ostří, jak se mu přezdívá kvůli jeho špičkové připravenosti) patří k hlavním favoritům a klidně se může stát, že bude bojovat o svůj šestý titul.

O to, aby Jackson první březnovou sobotu v Columbusu vypadal co nejlépe, usiluje nejen on sám, ale také trenér Charles Glass a odborník na předsoutěžní přípravu George Farah, s nimiž Dexter léta spolupracuje.

Na prvním ze záznamů, jenž zachytává Dexterův trénink stehen pět týdnů před Arnold Classic 2020, se k dvojici Glass-Jackson přidává také další závodník IFBB Professional League Brad Rowe. Ten vlastní elektrostimulační přistroj, díky němuž se Dexterovi daří procvičit nohy bez nežádoucí bolesti kolen.

Další dvě krátká videa pak vznikla v těchto dnech a Dexter na nich absolvuje vyčerpávající sérii bicepsových zdvihů a originální variaci přitahování jednoruček.