Dominik Kopečný: Už od mala jsem typ člověka, co chce v něčem vynikat.

Ahoj Dominik, predstav sa prosím ťa čitateľom Muscle&Fitness

Ahoj, jmenuji se Dominik Kopečný a je mi 21 let. Pocházím z Jindřichova Hradce, ale nyní žiju v Brně. Od 16 let se věnuji kulturistice. Intenzivně cvičit jsem začal, když jsem nastoupil v Brně na střední školu s oborem nutriční specialista. První závod jsem zkusil v roce 2018. Zúčastnil jsem se RLS Prague Open a v juniorech a mužích do 172cm jsem byl třetí. To mi pomohlo se připravit na závody v roce 2019, kde jsem dopadl daleko lépe.

Dominik Kopečný

Na tvojom Instagrame ma zaujala fotka, kde si ukázal svoju premenu zo 17 ročného chudého chlapca na masívneho kulturistu. Ako si dosiahol tejto premeny za tak krátky čas? Disponuješ tak dobrou genetikou?

Už od mala jsem býval typ člověka, co chce v něčem vynikat. Dělával jsem závodně triatlon, ale nebyl jsem v něm moc dobrý. Tehdy jsem se dal na cvičení a nabíral jsem mnohem rychleji svalovou hmotu než ostatní, to byl hlavní důvod, proč jsem u posilovny zůstal. Mnoho lidí mi říkávalo, že mám hezké tvary na kulturistiku, tak proč to nezkusit i závodně.
Ano tento sport je výhradně o genetickém potenciálu, ale bez tvrdých tréningů to nejde.

V roku 2019 sa ti podarilo vyhrať Mr.Universe v junioroch. Aké súťaže tomu predchádzali?

Můj první start na závodech byl v roce 2018 na RLS Prague Open, když mi můj trenér dělal poprvé zkvalitňovací dietu. V momentě, kdy to začínalo vypadat docela dobře, navrhl ať si zkusím provizorně závod, abych věděl do čeho jdu. Byla to dobrá zkušenost, zjistil jsem jak vypadá konkurence a kde mám vlastní rezervy.
V roce 2019 jsem opět začal závodem RLS Prague Open, kde jsme zkoušeli formu.
Druhý závod byl v Rakousku- Austrian Open – kde to byla zkouška před Mr. & Miss Universe v Anglii.
Následoval Mr. Universe a hned dva týdny po něm Mistrovství Evropy v Itálii. Všechny závody toho roku dopadly umístěním na prvním místě a motivují mě k pokračování v dalším závodění.

Prečo si sa rozhodol súťažiť vo federácií NABBA?

Hlavní důvod byl, že nejbližší závod byl právě v této federaci, a můj trenér tam má docela dobré zázemí a navíc tam stále závodí.

Rozmýšlal si aj nad prestupom do inej federácie?

Ano, chtěl bych závodit ve federaci NPC. Když se mi podařilo vyhrát nejprestižnější soutěž v NABBA, tak proč nezkusit úspěchy i v jiné federaci.

Ako by si porovnal prípravu na tvoju prvú súťaž a prípravu na Mr.Universe? Kto ti pomáhal s prípravou?

Nejzásadnější změna byla hlavně v tom, že tyto závody byly cílené. První závod byl jen tak pro zábavu. Další rozdíly byly například v kardiu. Před prvním závodem jsem dělal prakticky pořád nějaký druh kardia, v roce 2019 tomu tak už nebylo. Důvodem bylo, že už na začátku diety jsem měl lepší formu a příprava byla mnohem delší, zabrala mi více než 8 měsíců. Za všechny úspěchy vděčím mému trenérovi Milanu Kincovi, který se mě ujal a má ve mě velkou důvěru, že to spolu dotáhneme daleko. Jeho zkušenosti jsou pro mě k nezaplacení a navíc jsme dobří přátelé, a to si člověk nekoupí.

Ďakujem ti za rozhovor! Chcel by si odkázať na záver niečo čitateľom Muscle&Fitness?

Chtěl bych jim poděkovat za to, že to sem vůbec dočetli 🙂 a dále jim chci říct, že není sice snadné cesty, ale když u toho vydrží, úspěchy se vždy dostaví 🙂