DOMINIK TRKAN: Neumím se spokojit s průměrem.

dominik_trkanDominiku, ahoj. Jak by ses v pár větách představil návštevníkům našeho webu M&F?

Zdravím čtenáře M&F, jmenuji se Dominik Trkan a jsem obyčejný kluk.Pocházím z malého města jménem Opava, které spousta z vás bude převážně znát skrze GP PEPA OPAVA. Jedná se o jednu z nejlepších pohárových soutěži u nás, právě majitel fitka a zároveň pořadatel této soutěžě mě dostal k závodění, jako takovému. Nyní žiji v Praze, kde zároveň působím jako trenér již 3 rokem.

Na jaké své výsledky v kulturistice jsi nejvíce pyšný?

Když tak nad tím přemýšlím, nevím, zda jsem nejvíce pyšný na vítězství EVLS Prague v kategorii junior open bodybuilding, nebo na vítězství v klasické kulturistice na mistrovství české republiky v roce 2016.
Obě soutěže pro mě hodně znamenají, jen mě mrzí, že na EVLS nebylo více závodníků.

Co tě čeká dál? Zdá se mi, že tvou další metou je prohánět borce v supertěžké kategorii nad 100 / 102kg.

Původně jsem měl v plánu pauzu a nabrat více hmoty, jelikož přestup mezi muže nebude vůbec jednoduchý. Závodění mě ale baví a chybělo mi to, tak jsem se rozhodl pustit se do přípravy na EVLS. Tuto soutěž jsem si vybral, abych nemusel zbytečně letět do zahraničí, platit letenky a ubytování, proč taky? Na EVLS se mohu porovnat s „nejlepšími“ tady u nás a zjistit jak na tom vlastně jsem a zárovEň mít jistotu velkého počtu diváků a kvalitně nasvícené stage. Doufám, že nebudu jen prohánět svou peněženku 😀

Plánoval jsi, pro zajímavost, start na EVLS v Praze, které však pro rok 2019 bylo zrušeno?

Jak jsem již psal nahoře, start na EVLS jsem plánoval, bohužel to bylo zrušeno. Nedá se nic dělat, s největší pravděpodobností to přesunu na amatérskou olympii v Londýně. Vůbec nevím co od toho čekat, ale těším se na to.

dominik_trkanDominiku, jaký je tvůj cíl ve světě kulturistiky? Kam to chceš dotáhnout? Co tě žene výš a výš?

Mé cíle jsou většinou krátkodobějšího hlediska, např. právě ta soutěž do které se snažím vložit 100% a očekávám jen ty nejlepší výsledky a ten je vždy jen jeden.
Kam bych to chtěl dotáhnout ? U každého kulturisty bude ta odpověď stejná, tak se pokusím odpovědět trošičku jinak. Chtěl bych dotáhnout svou postavu do takové podoby, jakou ji mám ve svých představách a tohle prezentovat na soutěžích a vyrovnat se těm nejlepším. Možná se mi to nikdy nepodaří možná jo, ale rozhodně se o to nepřestanu pokoušet, protože mě naplňuje ta cesta a rád se zdokonaluji v tom co dělám.
Co mě žene výš a výš? Asi ta touha být lepší a lepší, neumím se spokojit s průměrem. Vím, že mé cíle nejsou nejmenší, ale nejsou nemožné a když už se do něčeho pustím, chci, ať je za tím vším vidět kus kvalitní práce, nehledě na konečný výsledek.

Tvůj Instagram se točí vyloženě okolo kulturistiky. Jak moc tímto sportem žiješ?

Ano, nerad na sociální sítě dávám soukromé fotky, takže vše co je tam k vidění je převážně pro lidi, kteří se o tento sport zajímají. Kulturistikou žiju hodně nebo možná tak akorát. Znám i lidi, kteří neznají kromě kulturistiky nic jiného a někdy si říkám, jestli to není zrovna to, co je brzdí. Kulturistika je to, co ze mě dělá člověka, jaký jsem. Kulturistika mi dává práci a každodenní životní náplň a radost.

dominik_trkanV jakých směrech jsi na sobě zapracoval za poslední rok? V čem ses posunul dál?

Asi v těch osobních směrech nejvíce, tento rok se v mém životě změnilo spoustu věcí a to jen k lepšímu. Požádal jsem přítelkyni o ruku, pořídili jsme si domeček u Prahy, pořídil jsem si auto a mezi tím jsem samozřejmě pracoval i na sobě, co se kulturistiky týče. Tak jak každý rok jsem se snažil zlepšit objemy celé postavy, ale nejvíce paže a hloubku zad. To jestli se to povedlo se ukáže až na podiu.

Máš na závěr vzkaz pro naše čtenáře, nebo poděkování pro každého, kdo ti pomáhá v této cestě?

Chtěl bych poděkovat každému, kdo si udělal čas a přečetl si tento rozhovor,zároveň i každému kdo mě sleduje. Když jsem s kulturistikou začal, nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl pro M&F psát rozhovor a že bude má cesta někoho zajímat. Rozhodně bych chtěl poděkovat své snoubence za to, že i přesto že není z oboru, mě maximálně podporuje. Obzvlášť s předzávodní přípravou přichází spoustu sobeckých chvil. Také děkuji tobě za tuto příležitost.