DORIAN YATES: Mr. Olympia úroveň už není taková, jako dříve

Dorian Yates

Legendární britský kulturista, vítěz 6 soutěží Mr. Olympia, Dorian Yates se nikdy nebál mluvit otevřeně. Tentokrát jeho otevřenost schytává Brandon Curry, ale i jeho soupeři na poli profesionálních kulturistů. Dorianovi byly na youtube kanálu „Valuetainment“ položeny otázky, na které odpovídal. Dorian Yates byl upřímný i přímý.

Názor na letošní Olympii

Respektuji každého, kdo se tam postaví. Všichni se snaží ze všech svých sil. Pokud však mám být upřímný, což já jsem téměř pokaždé, tak to vnímám tak, že úroveň celé Olympie není, co to bývalo. Celé se to diverzifikovalo.
Máme tu tolik odlišných kategorií, ale Mr. Olympia je pouze o kulturistice…
Byli tam tři borci, kteří bojovali o titul. Dva z nich byli v dle mého celkem dobré formě. Měli skvělou formu, ale byli celkém malí. Mluvím o Williamovi Bonacovi a klukovi z Íránu (Hadi Choopan).
Velmi dobří v dobré formě, alle malí kulturisté. Brandon zvítězil, protože měl lepší stavbu, takový je můj názor. Byl větší a vypadal více jako Mr. Olympia. Jeho forma ale nebyla vynikajícíl. Dle mého šlo o jednu z nejslabších Olympií, jakou jsem viděl.

Názor na postavu Brandona

Má velmi plné a kulaté svaly. Nemá žádnou velkou slabinu v této póze (mluví o bicepsu zepředu). Chybí mu však hluboká separace svalových partií a připravenost, která bývala u Mr. Olympia normou.
Já bych byl v takové formě asi 6 týdnů před soutěží.

Jak by skončil Brandon v éře, kdy s Dorianem závodili borci jako Ray, Wheeler, Cormier atd.?

Brandon Curry by se s takovou postavou, jakou ukázal na letošní Olympii, neumístil v Top 6.
Nevím proč (jsme bývali na soutěžích lepší, než kulturisté dnes). Kromě mě tam byli Kevin Levrone, Shawn Ray, Flex Wheeler nebo Nasser el Sombaty. Věřím, že všechny tyto postavy jsou lepší, než postavy vítězů z posledních dvou let. (Brandon Curry a Shawn Rhoden)