Elite Pro Malta 2020: Linhartová první, Kašpar druhý a Koritenský třetí

Elite Pro Malta 2020

Manionova americká IFBB PRO liga je už několik týdnů zpátky a po včerejšku je zpátky také Santonjova evropská Elite Pro, kde se i díky vazbám národních federací na IFBB mimořádně daří českým i slovenským závodníkům a závodnicím. Kulturistika je tedy zpátky, konečně. Včerejší závody na Maltě byly zajímavé především české fanoušky z toho důvodu, že na nich startovala naše trojice závodníků. Neúspěšnější český kulturista v Elite Pro Tomáš Kašpar, do svého Elite Pro debutu nastupující kulturista se zkušenostmi z Olympie Vojta Koritenský a v posledních letech neuvěřitelně úspěšná bodyfitnesska Tereza Linhartová.

Kulturistika Open

Ve chvíli, kdy píši tento článek nejsou k dispozici fotky za soutěže, avšak každý se může podívat na záznam přímého přenosu na YouTube. (oprava, video už není k dispozici kvůli autorským právům) Favorita závodu bych hledal mezi ostřílenou dvojicí Kašpár – Kołodziejczyk. Jenže před samotnou profi soutěží se uskutečnil ještě Diamond Cup, kde se rozdělovaly profi karty. Jednu takovou kartu urval také Polák Pawel Wodyk, který nakonec velmi překvapivě vybojoval vítězství právě mezi profesionály. Jedná se rozhodně o diskutabilní vítězství. Polák sice má pěkné objemy a estetickou postavu, no Tomáš Kašpar se mě osobně zdál jako férovější vítěz. Jeho objemy a připravenost z něj v mých očích dělají lepšího kulturistu.
Velice pěkné 3. místo vybojoval mezi těžkotonážníky debutující Vojta Koritenský. Ten ukázal nejlepší balíček za poslední 2 až 3 roky, příprava narychlo mu dovolila udržet svaly plné a šťavnaté. Rozhodně nebyl tak přesušený jako poslední roky a vypadal díky tomu lépe. Tohle byla hodně dobrá verze Vojty Koritenského. I on mohl klidně vyhrát.
TOP 5
1. Pawel Wodyk
2. Tomáš Kašpar
3. Vojtěch Koritenský
4. Andrzej Kolodziejczyk
5. Mariusz Zaba

Bodyfitness


V ženské nominaci bodyfitness byla žhavou favoritkou na vítězství Tereza Linhartová. Tereza je velkou hvězdou Elite Pro a je pouze otázkou času, kdy z ní rozhodčí udělají hvězdu největší. Pokud by na Maltě nezískala své 5. vítězství, tak by bylo něco zle. Jenže Tereza nezaváhala a celou soutěž jednoznačně ovládla. Pro mě bylo zajímavé vidět závodnice mimo top formu, protože málokdo mohl na 100% cílit formu právě na Maltu. Závodnice totiž často vypadají o něco lépe, když nejsou vysušené.
TOP 5
1. Tereza Linhartová
2. Rocio Araujo Carrasco
3. Sonia Semedo
4. Petronella Bihn
5. Nikolett Berkes-Vasvari

Wellness

TOP 5
1. Lexy Oliver
2. Carina Marguez
3. Angela Ruggeri
4. Urania Politis
5. Caterina Desario


Foto závodníků přidáme až bude k dispozici na Eastlabs