Elssbiay: trénink hrudníku 3 týdny před AC 2020

Obrovitý Mamdouh „Big Ramy“ Elssbiay patří k hlavním favoritům nadcházející Arnold Classic, jež se koná v sobotu 7. března v americkém Columbusu (Ohio). Stříbrný z Mr. Olympia 2017 se během nejpůvodnější a nejprestižnější soutěže arnoldovské franšízy představí na kulturistickém pódiu poprvé od září 2018, kdy na Olympii obsadil 6. místo. Po většinu loňského roku jej mimo závodění držely vleklé problémy s ramenem, kvůli čemuž se posléze nestihl nominovat do Las Vegas a i přes svůj eminentní zájem speciální pozvánku ke startu (na rozdíl od takového Cedrica McMillena) nedostal…

Nyní je tedy Big Ramy hladovější než kdy předtím a je zřejmé, že při svém debutu v Columbusu bude mít jen ty nejvyšší ambice. O tom, že 35letý egyptský kolos – zejména při předem avizované neúčasti Roellyho Winklaara – bude na pódiu Greater Columbus Convention Centra tím nejmasivnějším kulturistou, lze pochybovat jen stěží. Rozhodující je to, jako na tom bude po stránce svalové kvality a detailů. Faktem je, že Elssbiay formu udělat umí. Není to sice u něj pravidlem, párkrát se mu to však již povedlo.

Vzhledem k tomu, že na následujícím videu z tréninku hrudníku tři týdny před soutěží je zahalen jako beduín, v jejichž kuvajtské pravlasti se na Arnold Classic 2020 připravuje, lze v tomto ohledu vynášet soudy jen těžko. Nicméně alespoň strhaný obličej, který u něj ani takto krátce před závody nebýval v minulosti samozřejmostí, může v tomto ohledu leccos naznačit. Že by si Big Ramy pro svou inauguraci v Columbusu chystal životní formu?