Europa Dallas Pro: vítěz Yamagishi, Čambal 8.

Hidetada Yamagishi

Vítězem víkendové Europa Dallas Pro (8.–9. 6.) v profesionálním bodybuildingu mužů do 212 liber se na pódiu dallaského Kay Bailey Hutchison Convention Center stal Hidetada Yamagishi. Šestačtyřicetiletý japonský veterán se na závodech v režii IFBB Professional League Jima Maniona prezentoval ve formě, kterou lze právem pokládat za jednu z nejlepších v jeho dosavadní profesionální kariéře, trvající od roku 2005.

Pro Yamagishiho je to už čtvrté profesionální prvenství; to vůbec první dosáhl v roce 2010 na Orlando Show of Champions ještě v open zápolení, další tři se však už udála v hmotnostně omezené kategorii – kromě toho aktuálního také na Tampa Pro Championships 2014 a to zatím vůbec nejcennější v roce 2016 na Arnold Classic 212 v Columbusu.

Mahmood Al Durrah

Yamagishi si tak vybojoval přímý postup do zápolení do 212 liber na letošním Olympia Weekendu. Jeho dosavadním vrcholem na 212 Olympia je 3. místo z roku 2015, v roce 2014 se umístil na 4. příčce, při svém dosud posledním startu v roce 2016 skončil 6.

Stříbrnou pozici obsadil Kanaďan Mahmood Al Durrah, jenž se v kvalifikačním žebříčku na 212 Olympia nově posunul na druhé místo (1. příčka pořád náleží Tomáši Tabačiarovi ze Slovenska), když mimo postupovou první trojici vytlačil německého profíka Steva Benthina.

Medailové trio v Dallasu zkompletoval bronzový Santi Aragon, pro něhož byl start v bodybuildingu do 212 liber výjimkou, jelikož své účinkování spájí spíše s kategorií classic physique, pro kterou má díky líbivé tělesné stavbě dobré předpoklady.

Santi Aragon

Marian Čambal

Slovenský závodník, bývalý amatérský mistr světa a Evropy IFBB Marian Čambal obsadil mezi 14 startujícími konečnou 8. příčku.

Ve figure žen triumfovala v konkurenci 19 závodnic Sandra Grajales z Mexika a zajistila si tak účast na Figure Olympia 2019 v září v Las Vegas. Další medailové pozice obsadily Američanka Tiffani Lapoint před svojí krajankou Ashley Jones.

 

 

 

 

 

 

 

VÝSLEDKY